Mariusz Witek pokieruje spółką IZNS Iława

Od 1 czerwca 2010 r. giełdowy producent i dystrybutor części motoryzacyjnych będzie miał nowego szefa. Obecny prezes Jacek Nowicki pozostanie w zarządzie spółki.

Mariusz Witek posiada bardzo bogate doświadczenie menedżerskie, zarówno w budowie sieci sprzedaży jak i zarządzaniu przedsiębiorstwem. Wszędzie gdzie pracował osiągał ponad przeciętne wyniki. Ostatnio związany był z francuskim koncernem Saint-Gobain, który jest największym producentem szkła w Europie. W koncernie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu spółki Okfens Sp. z o.o., która zajmowała się produkcją i sprzedażą okien i profili z PCV.

Wcześniej przez 6 lat pracował jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Akzo Nobel (Nobiles Sp. z o.o.). W tym okresie dodatkowo przez 3 lata pełnił funkcję Członka Zarządu spółki oraz przez 2 Marketing Managera odpowiedzialnego za strategię handlową Akzo Nobel w całej Europie Środkowej.

– Zależy nam na dynamicznym rozwoju spółki IZNS Iława, dlatego zdecydowaliśmy się wzmocnić Zarząd spółki sięgając po bardzo doświadczonego menedżera. Pan Mariusz Witek posiada bogate doświadczenie w wielu branżach i z pewnością sprosta postawionym mu zadaniom. Wyniki nie tylko sprzedażowe, ale i finansowe wszystkich spółek w których się pojawiał bardzo wyraźnie się poprawiały. Jestem przekonany, że tak będzie również tym razem – wyjaśnia Mariusz Staszak Przewodniczący Rady Nadzorczej IZNS Iława. – Pan Mariusz Witek cieszy się poparciem wszystkich członków Rady Nadzorczej – dodaje.

Nowo powołany Prezes jako pierwszy poważny cel stawia sobie opracowanie nowej strategii dla firmy, która będzie gwarantowała jej dynamiczny rozwój. – Nowa strategia powinna być gotowa w ciągu trzech miesięcy. IZNS Iława ma ogromny potencjał. Chcę go pokazać w pełni, w jak najkrótszym czasie. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie sprzedaży i znalezienie dla spółki nowych obszarów, w których będzie mogła się dynamicznie rozwijać – mówi Mariusz Witek, który od 1 czerwca będzie Prezesem spółki IZNS Iława.

Obecny zarząd pozostaje w spółce. Prezes Jacek Nowicki będzie pełnił funkcję Wiceprezesa IZNS Iława, a Maciej Lubnauer Członek Zarządu odpowiedzialny za kwestie finansowe będzie dalej wykonywał swoje obowiązki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu