KRUK S.A. wyróżniona Certyfikatem „Inwestor w Kapitał Ludzki”

Program certyfikacyjny Inwestor w Kapitał Ludzki, prowadzony przez Fundację Obserwatorium Zarządzania, wyróżnia przedsiębiorstwa, których polityka kadrowa prowadzona jest na najwyższym poziomie.Na uroczystej gali, która odbyła się 26 kwietnia 2010 r. w Warszawie, w imieniu spółki, certyfikat odebrała Małgorzata Kubiak-Rypniewska, dyrektor ds. zasobów ludzkich w KRUK S.A. Godło Inwestor w Kapitał Ludzki przyznawane jest firmom oraz instytucjom, które dbają o rozwój swoich pracowników oraz tworzą przyjazne miejsca pracy.

– Bardzo cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia. To znak, że zbierane przez lata działalności KRUK S.A. doświadczenia w zarządzaniu zasobami ludzkimi szły w dobrym kierunku. Wiemy, jak dobrze zarządzać ludźmi pracującymi w naszej firmie, a proces zaczyna się już na etapie rekrutacji, gdzie stawiamy na osoby optymalnie dopasowane do profilu danego stanowiska – mówi Małgorzata Kubiak-Rypniewska.

Pracownicy firmy windykacyjnej muszą posiadać wysoko rozwinięte kompetencje: wiedzę z zakresu negocjacji, psychologii, prawa, a przede wszystkim umiejętności prowadzenia dialogu z nietypowym rozmówcą, jakim jest dłużnik. Kilka lat temu niewiele osób dysponowało wiedzą pozwalającą profesjonalnie szkolić i nadawać i kierunek rozwoju kadrom firmy zarządzającej wierzytelnościami.

– Mamy świadomość, że największą wartością każdej organizacji są pracujący w niej ludzie. To dla nich przygotowujemy szkolenia podnoszące kwalifikacje, programy motywacyjne i integracyjne. To sprowadza się do prostej prawdy, zgodnie z którą zadowolony pracownik to dobry pracownik – dodaje Kubiak-Rypniewska.

Organizacje przystępujące do Programu oceniane są pod kątem rozwoju kadr, odpowiedzialnej i przejrzystej polityki personalnej oraz sukcesów w budowaniu klimatu organizacji opartego na wiedzy. Aby firma otrzymała Godło Inwestor w Kapitał Ludzki musi przejść pozytywnie szczegółowy audyt w zakresie danych liczbowych, opinii pracowników, czynników faktograficznych.

źródło/autor: Ciszewski Financial Communications

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu