Kolejny sukces niepełnosprawnego sportowca – Polaka

Arkadiusz Skrzypiński, niepełnosprawny kolarz i zawodnik zespołu sponsorowanego przez Vobis S.A., odnosi sukcesy na międzynarodowej arenie sportowej.

W ostatnich dniach kwietnia odbył się XXV Maraton Hamburski – świetnie spisał się na nim handbiker (niepełnosprawny kolarz ręczny) Arkadiusz Skrzypiński, zawodnik Team Sopur / Vobis Start Szczecin. Skrzypiński uplasował się na drugiej pozycji – lepiej na trasie poradził sobie tylko jego kolega z zespołu, Vico Merklein.

Dwaj koledzy z drużyny zaatakowali już na początku 42-kilometrowej trasy – Skrzypiński i Merklein objęli prowadzenie na drugim kilometrze i nie oddali go do końca maratonu. Ostatecznie Niemiec pokonał trasę w 1:06,24 (to nowy rekord), zaś Polak dotarł na metę zaledwie 20 sekund później.

Rekordowa lokomotywa

„Już po dwóch kilometrach, ku zaskoczeniu wszystkich rywali, Vico Merklein i ja zaatakowaliśmy. Konkurenci zapewne myśleli, że tylko wychodzimy na przód dać zmianę, a ta nasza lokomotywa zatrzymała się dopiero na mecie, bijąc przy okazji rekord trasy” – relacjonuje zawodnik.

Skrzypiński do zawodów stanął z przeziębieniem – mimo to zawodnikom udało się w 100% wykonać przygotowany przed imprezą plan i na metę dojechali z ponad sześciominutową przewagą nad resztą uczestników. W realizacji planu uczestniczył jeszcze trzeci kolega z drużyny – Libańczyk Edward Maalouf, którego zadaniem było zniechęcanie konkurentów do pościgu.

Teraz Arkadiusz Skrzypiński przygotowuje się do kolejnej ważnej imprezy kolarskiej – 17-22 sierpnia w Baie-Comeau (Kanada) odbędą się Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Paraolimpijskim. W maju, we Włoszech i Francji będzie jeszcze walczył o punkty kwalifikacyjne do paraolipiady w Londynie.

„Arek przyzwyczaił nas już do tego, iż na każdych kolejnych zawodach dostarcza niesamowitych emocji i radości. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak wyjątkowego człowieka i wspaniałego sportowca” – mówi Lesław Ródź, Specjalista ds. Marketingu i PR. Zawodnik klubu K.S.I. Start Szczecin zaczął współpracę z firmą Vobis w 1998 roku, z którą przedłużył umową sponsorską w kwietniu br.

Londyn 2012

Warto dodać, że najbardziej utalentowanego polskiego handbikera od 12 lat wspiera firma Vobis – zaledwie przed kilkoma dniami dokonano kolejnego przedłużenia umowy sponsorskiej. Dzięki temu Arkadiusz Skrzypiński będzie mógł m.in. spokojnie przygotowywać się do paraolimpiady w Londynie 2012 – szczeciński zawodnik uznawany jest za jednego z medalowych „pewniaków” tej imprezy.

Skrzypiński jest niepełnosprawny od urodzenia, porusza się o kulach, ale mimo to od lat jest aktywnym sportowcem. Zaczynał od strzelectwa, ale później zajął się kolarstwem ręcznym. I to był strzał w dziesiątkę. Jego osiągnięcia w tej dziedzinie są imponujące, dość wspomnieć, że od roku jest członkiem najlepszej na świecie drużyny kolarstwa ręcznego – Team Sopur.

Lista jego osiągnięć jest wyjątkowo długa – znalazły się na niej m.in. tytuł Sportowca Roku 2008 na świecie według Achilles International, zwycięstwo w Boston Marathon 2008/09, zwycięstwo w New York City Marathon 2009, tytuł Kolarskiego Mistrza Polski 2009, zwycięstwo w Tour of Britain 2006, zwycięstwo w „Wild West” Hand Cycling Tour 2007 (Perth, Australia) czy brązowy medal Mistrzostw Europy (start wspólny, 2006).

Dodajmy, że tylko w sezonie 2009 Arkadiusz Skrzypiński wziął udział w 30 startach na całym świecie, zaś w Polsce zgromadził w tym czasie komplet zwycięstw.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu