Kolejne stacje LOTOSU na A4

Spółka LOTOS Paliwa uruchomiła kolejną parę Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradzie A4. Chodzi o MOP Witowice/Oleśnica pod Wrocławiem. Oprócz stacji paliw na kierowców czeka przestronny parking, a od czerwca również restauracja McDonald’s.

W lutym tego roku LOTOS uruchomił parę MOP Rachowice/Kozłów, również na A4, koło Gliwic. Wcześniej firma oddała do użytku stacje autostradowe na A2 (Police/Łęka) oraz w okolicy Kołbaskowa (A6). Aktualnie LOTOS Paliwa zarządza już siedmioma Miejscami Obsługi Podróżnych.

– Na tym nie koniec. Obecnie realizowanych jest kilka postępowań przetargowych, które mają na celu wyłonienie przyszłych dzierżawców Miejsc Obsługi Podróżnych. Oczywiście LOTOS bierze w nich czynny udział – komentuje Paweł Lisowski, prezes LOTOS Paliwa.

Każda stacja posiada 6 stanowisk z dystrybutorami wieloproduktowymi (PB95, Dynamic98, ON, Dynamic Diesel), 5 stanowisk szybkiego nalewu oleju napędowego dla TIR-ów, 4 stanowiska AdBlue i 2 stanowiska LPG.

Na terenie MOP-ów znajduje się także duży parking, przeznaczony zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Dodatkowo przy parkingu zlokalizowane są 4 miejsca piknikowe.

– Przy stacji w Oleśnicy, jeszcze w tym roku, uruchomiony zostanie hotel z 24 miejscami noclegowymi – dodaje Robert Łaniewski, pełnomocnik dyrektora naczelnego LOTOS Paliwa.

Warto przypomnieć, że GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.

Szczegółowy atlas stacji paliw, należących do ogólnopolskiej sieci LOTOS, znajdą Państwo na stronie http://www.lotos.pl/handlowy/atlas_stacji_paliw

źródło/autor: LOTOS

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu