Grupa Seco/Warwick: dalszy wzrost liczby zawieranych umów w spółkach grupy

  • by

Grupa SECO/WARWICK, światowy lider w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, podpisała w okresie od końca marca do końca kwietnia umowy o łącznej wartości blisko 20 mln zł . Najważniejsza z nich to umowa zawarta przez Elterma SA, na dostawę kompletnej linii technologicznej na bazie pieców Pegat dla polskiego producenta maszyn i urządzeń górniczych. Wartość umowy to 7,03 mln zł. Przekazanie linii do eksploatacji planowane jest na grudzień tego roku.

Jednocześnie Seco/Warwick SA podpisała w kwietniu umowy o łącznej wartości około 5,3 mln zł, a Seco/Warwick Corporation (USA) zawarł kontrakty o wartości ok. 6,7 mln zł (2,3 mln USD). Łączna wartość umów podpisanych przez Eltermę (z uwzględnieniem wymienionej powyżej) wyniosła natomiast 7,83 mln zł.

Większość podpisanych umów zostanie zrealizowana pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku.

Pozyskany przez Eltermę kontrakt na dostawę linii technologicznej na bazie pieców wgłębnych typu Pegat dla producenta maszyn i urządzeń górniczych, obejmuje dostarczenie łącznie czterech pieców wgłębnych oraz pozostałych elementów linii technologicznej. Oprócz ww. kontaktu, Elterma zawarła również umowy z Toyota Manufacturing Poland na realizację dwóch pieców wannowych, oraz z jednym z największych w Polsce dostawców maszyn dla hutnictwa oraz zakładów przetwórstwa stali nieżelaznych, na dostawę pieca komorowego.

Umowy podpisane przez Seco/Warwick SA obejmują wykonanie pieca próżniowego dla klienta z Francji, działającego w branży naprawczej przemysłu lotniczego, kontrakt na dostawę linii CAB do lutowania aluminiowych wymienników ciepła dla IBS Technology Srl we Włoszech, firmy działającej w branży przemysłowej, jak również zamówienie na próżniowy indukcyjny piec do topienia tytanu, który zostanie wykonany dla Uniwersytetu Mondragon w Hiszpanii. Piec ten wykorzystywany będzie do badań laboratoryjnych oraz produkcji pilotażowej, zamówienie zostanie zrealizowane wspólnie z Retech Systems LLC w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Zlecenia pozyskane przez Seco/Warwick Corporation w Stanach Zjednoczonych obejmują natomiast wykonanie pieca do podgrzewania prętów formowanych w sprężyny oraz pieca do wyżarzania drutu dla ESAB Welding & Cutting, światowego lidera produkcji urządzeń, materiałów i akcesoriów spawalniczych.

„Końcówka marca oraz kwiecień okazały się kolejnym okresem finalizacji prowadzonych przez nas w ostatnich miesięcach rozmów handlowych i negocjacji z klientami. Cieszą nas w szczególności ważne kontrakty naszej spółki z Grupy, Eltermy, z klientami, których zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce. Duże znaczenie mają dla nas również umowy podpisane przez Seco/Warwick Corporation w Stanach Zjednoczonych – ich pozyskanie świadczy o tym, że rekordowa liczba zapytań ofertowych jakie otrzymaliśmy w tej spółce w końcówce ubiegłego roku przekłada się na kolejne zlecenia.” – powiedział Leszek Przybysz, Prezes Zarządu SECO/WARWICK SA.

„Pozyskiwane obecnie kontrakty, biorąc pod uwagę ich czas realizacji, będą miały wpływ na nasze wyniki w drugiej połowie tego roku oraz w roku 2011.” – dodał Leszek Przybysz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu