Firma ACTION partnerem konferencji Open Source Day 2010

12 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się konferencja Open Source Day 2010. Jednym z partnerów wydarzenia jest firma ACTION S.A. – producent serwerów Actina Solar. Open Source Day 2010 jest największą w Polsce konferencją poświęconą wolnemu oprogramowaniu.

Idea open source sprowadza się do tworzenia oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym – umożliwiając modyfikowanie i udoskonalanie jego funkcjonalności oraz swobodne rozpowszechnianie ulepszeń. Rzesza zwolenników oprogramowania open source stale się zwiększa, co znajduje swoje odzwierciedlenie w rosnących wynikach sprzedaży rozwiązań tego typu. Wśród jego głównych zalet wymienia się przede wszystkim wysoką jakość, bezpieczeństwo oraz konkurencyjną cenę. Konferencja Open Source Day 2010 to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Firma ACTION – producent serwerów Actina Solar – jest jednym z partnerów konferencji. Na zorganizowanym wraz z AMD Polska stoisku, ACTION zaprezentuje swoje najnowsze serwery wykorzystujące 12-rdzeniowe procesory marki AMD Opteron™.

Każdego dnia, zwykle nieświadomie, korzystamy z systemów bazujących na formule open source. Wystarczy wspomnieć, że wiele urządzeń mobilnych funkcjonuje w oparciu np. o system operacyjny Linux – powiedział Stanisław Rejowski, Dyrektor Działu Produkcji Serwerów w firmie ACTION S.A. – W rozwiązaniach marki Actina Solar również wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania programistyczne z obszaru open source, dlatego wsparcie idei Open Source Day 2010 było dla nas decyzją oczywistą – dodał.

Organizatorami konferencji są: B2B Sp. z o.o., Linux Polska Sp. z.o.o. oraz firma VDEL – dystrybutor rozwiązań open source. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat konferencji na stronie http://www.opensourceday.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu