Fiege w ProLogis Park Hegyeshalom na Węgrzech

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś, że Fiege, czołowy dostawca usług logistycznych w Europie, zajmie 8300 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park Hegyeshalom.

Firma Fiege przeprowadziła się właśnie do centrum dystrybucyjnego o powierzchni 8300 metrów kwadratowych w pierwszym budynku w ProLogis Park Hegyeshalom, nowoczesnym parku logistycznym zlokalizowanym w odległości niespełna 10 kilometrów od granicy Węgier z Austrią i Słowacją. Włącznie z tą transakcją, Fiege wynajmuje obecnie ponad 121 200 metrów kwadratowych powierzchni w centrach dystrybucyjnych ProLogis w Europie.

„ProLogis Park Hegyeshalom jest naszym pierwszym centrum dystrybucyjnym na Węgrzech zbudowanym poza okolicami Budapesztu” — powiedział László Kemenes, vice president and market officer for ProLogis in Hungary. „Zauważyliśmy, że ze względu na fakt bliskości trzech rynków: austriackiego, węgierskiego i słowackiego lokalizacja tego parku zaczyna nabierać strategicznego znaczenia dla regionalnej działalności logistycznej naszych klientów”.

„Nowa umowa najmu zawarta z ProLogis to niezwykle ważny krok w ramach naszej strategii świadczenia usług dystrybucyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej” — powiedział dr Peter Amos, Executive Director CEE Fiege. „Zgodnie z naszymi planami ProLogis Park Hegyeshalom będzie stanowił jeden ze strategicznych przyczółków umożliwiających nam rozwój w tym regionie. Położenie parku było głównym czynnikiem, który zadecydował o jego wyborze. Kompleks spełnia także nasze specyficzne wymagania logistyczne. Spółki należące do naszej grupy mają dobre doświadczenia we współpracy z ProLogis w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a ta transakcja potwierdza, że współpracę tę zamierzamy kontynuować. Dla Fiege liczy się przede wszystkim jakość i poziom obsługi”.

„Fiege to cenny klient i cieszymy się, że zdecydował się on na wynajęcie kolejnego budynku, tym razem w zupełnie nowej lokalizacji” — dodał Kris Pauwels, vice president development and account management for ProLogis in Poland. „Umowa najmu jest bezpośrednim wynikiem naszego zaangażowania w realizację obiektów charakteryzujących się strategiczną lokalizacją i najwyższą jakością oraz w oferowanie profesjonalnej obsługi klienta. Liczymy na kontynuację współpracy z Fiege zarówno w ProLogis Park Hegyeshalom, jak i w całym regionie Europy Środkoweji Wschodniej”.

„ProLogis jest ważnym inwestorem w naszej społeczności i z radością witamy kolejnego klienta tej firmy na naszym terenie. Hegyeshalom leży w pobliżu skrzyżowania trasy M15 prowadzącej z północy na południe i autostrady M1 wiodącej ze wschodu na zachód, a także obok międzynarodowych szlaków kolejowych prowadzących w tych samych kierunkach” — powiedział László Szőke, burmistrz Hegyeshalom. „Z uwagi na fakt, że po ponad 80 latach Hegyeshalom przestało pełnić klasyczną rolę przygranicznego miasteczka i skończyły się związane z tym możliwości zatrudnienia, wierzymy głęboko, że usytuowanie tu regionalnego centrum logistycznego przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy dla naszych mieszkańców”.

ProLogis Park Hegyeshalom znajduje się w zachodniowęgierskim „magicznym trójkącie” (między Wiedniem, Bratysławą i Győr). Do Wiednia, Bratysławy i Budapesztu prowadzą stąd autostrady M1 i M15. Na terenie centrum znajduje się obecnie jeden budynek o powierzchni 23 100 metrów kwadratowych, jednak docelowo powstanie tu sześć nowoczesnych budynków dystrybucyjnych o łącznej powierzchni 150 000 metrów kwadratowych.

ProLogis ma na Węgrzech sześć centrów dystrybucyjnych, na terenie których znajduje się 29 budynków o łącznej powierzchni magazynowej ponad 485 000 metrów kwadratowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu