CSR w Decora S.A.

Kolejnym programem Decora S.A. prowadzonym w ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu jest akcja charytatywna „Bajkowe okna”. Skierowana jest ona do lokalnej społeczności – szkół, przedszkoli i żłobków na terenie Wielkopolski. Placówki, które zgłoszą się do Decory otrzymają w prezencie rolety okienne z motywami bohaterów ze znanych bajek.

Na chętne jednostki oświatowe czeka ponad półtora tysiąca rolet. Pierwsze rolety trafią do adresatów tuż przed Dniem Dziecka. Rolety z motywami bajek, wyprodukowane pod marką handlową Vidella należącą do Decory, dostarczone będą do placówek bezpłatnie przez pracowników Decory. Rolety swoją wielkością będą dopasowane do wymiarów okna. Dzięki temu będą one nie tylko ładnym elementem dekoracyjnym, ale zwiększą bezpieczeństwo w klasach i zasłonią dzieci przed zbyt intensywnymi promieniami słońca.

– Strategia społecznej odpowiedzialności biznesu oraz poszanowanie zasad zrównoważonego rozwoju są istotnymi elementami w budowaniu wizerunku naszej firmy. Równolegle, angażując naszych pracowników w programy CSR podnosimy kulturę organizacyjną spółki. Decora od lat cieszy się zaufaniem lokalnej społeczności m.in. dzięki prowadzonym akcjom charytatywnym. Corocznie dofinansowujemy turnusy rehabilitacyjne dla podopiecznych PCK w Środzie Wielkopolskiej. Włączamy także pracowników w nasze akcje etyczne. Przykładowo – pomagamy Caritas organizując akcję „pomoc za bombkę”, polegającą na sprzedaży bombek choinkowych pracownikom Decora. Uzyskane z tej akcji pieniądze przekazujemy Caritas w Środzie. Dbamy także o upominki rzeczowe dla maluchów. Swoją pomocą objęliśmy także podopiecznych Świetlicy Terapeutyczno-Wychowawczej w Środzie. Jesteśmy pewni, że i tym razem ciekawe produkty marki Vidella doskonale sprawdzą się w obdarowanych placówkach, a oprócz funkcjonalności w użytkowaniu, sprawią, że pomieszczenia zabaw rozbłysną kolorami i wywołają uśmiechy na twarzach dzieci – mówi Barbara Bojarczuk, Dyrektor Personalny i Administracji Decora S.A.

źródło/autor: Decora

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu