Black Pearl Capital S.A. i Runicom S.A. inwestują w operatora serwisów aukcyjnych Welmory Limited

Black Pearl Capital S.A. – fundusz typu private equity notowany na rynku NewConnect – oraz Runicom S.A. – fundusz specjalizujący się w inwestycjach w spółki z branży IT – inwestują w międzynarodowego operatora serwisów aukcyjnych Welmory Limited. Fundusze kupiły po 46.919 udziałów, dających po 4,285% udziału w kapitale zakładowym. Łączne zaangażowanie obu funduszy sięga zatem 8,57% w kapitale zakładowym nowej spółki portfelowej. Łączna kwota inwestycji sięgnęła 1,5 mln zł. Do końca 2010 roku Welmory Limited ma trafić na polską giełdę.

Welmory Limited to operator serwisów aukcyjnych działających na terenie Europy. W Polsce serwis spółki działa pod adresem www.za10groszy.pl. Łącznie prowadzi ona 3 portale , m.in. w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech oraz w Polsce.

„Podpisanie umowy inwestycyjnej z funduszami Runicom S.A. oraz Black Pearl Capital S.A. ma pozwolić na dalsze zdynamizowanie rozwoju spółki, poprzez agresywne wchodzenie na nowe rynki, rozwój infrastruktury technologicznej, uruchamianie nowych funkcjonalności oraz mocniejszy marketing. Użytkownicy, których w skali globalnej mamy już ponad 500.000, licytują w naszych serwisach w ramach konceptu entertainment shopping, zaś za dostawę produktu odpowiada bezpośrednio nasza firma lub jeden partner na lokalnym rynku. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić wysokie bezpieczeństwo transakcji i jakość sprzedawanych produktów.” – powiedział Łukasz Żeligowski jeden z założycieli i główny udziałowiec spółki.

„Początkowo sądziliśmy, że specyfika naszego biznesu sprawia, że nie konkurujemy bezpośrednio z tradycyjnymi portalami aukcyjnymi, takimi jak Allegro czy ebay. Rzeczywistość pokazała jednak, że jest inaczej. Razem z nowymi akcjonariuszami chcemy zwiększać skalę prowadzonego biznesu, tak aby jeszcze mocniej przekładała się ona na wyniki finansowe. Ubiegły rok zakończyliśmy przychodami przekraczającymi 6 milionów złotych i zyskiem netto w kwocie ponad 750 tysięcy złotych. Na ten rok planujemy osiągnięcie blisko 10 milionów przychodów i zysk netto ponad 2 miliony Kolejnym etapem będzie upublicznienie firmy.” – mówi Andrzej Belczak.

„Planujemy, że spółka do końca tego roku zostanie upubliczniona w drodze emisji akcji i debiutu na polskiej giełdzie. To będzie oferta o wartości 1,0 do 2,0 milionów złotych. Welmory Limited to przykład bardzo ciekawego przedsięwzięcia w branży IT funkcjonującego w szybko rosnącym segmencie entertainment shopping. W ciągu kilkunastu miesięcy działania firma osiągnęła na rynku polskim pozycję lidera w segmencie, co przekłada się na konkretne wyniki finansowe. To powinno zachęcić kolejnych inwestorów do zaangażowania kapitałowego.” – mówi Małgorzata Bilska, Prezes Zarządu Runicom S.A.

„Na tym etapie samodzielnie zaangażowanie Black Pearl Capital S.A. w Welmory Limited sięga niecałych 5% udziałów w spółce, ale już wspólnie z partnerami z Runicom S.A. mamy 8,7% udział. To dobry poziom do wspólnej budowy wartości i partnerstwa strategicznego zarówno ze spółką portfelową jak i partnerem inwestycyjnym. Razem z Runicom S.A. mamy podobne, konserwatywne spojrzenie na inwestycje, więc niewykluczone, że takich wspólnych projektów może być w najbliższym czasie więcej.” – mówi Jacek Woźniakowski, Prezes Zarządu Black Pearl Capital S.A.

Welmory Limited to jedna z pierwszych inwestycji Black Pearl Capital S.A. po debiucie na rynku NewConnect w marcu br. Biorąc pod uwagę, iż do końca I półrocza 2010 roku Black Pearl Capital ma się połączyć z funduszami Totmes Fund S.A. oraz Bio-Med Capital S.A., łącznie w jego portfelu inwestycyjnym znajduje się ok. 20 spółek. Black Pearl Capital S.A. aktualnie wycenia te aktywa na ponad 40 mln zl.

źródło/autor: Black Pearl Capital

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu