AXIS P5532 – nowa kamera sieciowa PTZ z 29-krotnym zoomem optycznym

Firma Axis Communications, lider światowego rynku sieciowych rozwiązań wizyjnych1, wprowadziła do swojej oferty nową kamerę kopułkową IP do zastosowań wewnętrznych. AXIS P5532 jest wyposażona w funkcję PTZ (pan-tilt-zoom) i 29-krotny zoom optyczny, przesyła materiał wizyjny o rozdzielczości D1 skompresowany w standardzie H.264. Nowa kamera jest łatwa w instalacji, posiada również klasę ochrony obudowy IP-51, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w systemach nadzoru w portach lotniczych, na stacjach kolejowych, w magazynach, centrach handlowych i szkołach.

„Kamera AXIS P5532 jest dostosowana do instalacji wymagających wysokiej wydajności, doskonałej jakości obrazu i funkcji zarządzania zdarzeniami, a przy tym dostępna w atrakcyjnej cenie” – powiedział Edwin Roobol, Dyrektor Zarządzający Axis Communications na obszar krajów niemieckojęzycznych, Holandii i Europy Środkowo-Wschodniej. „Model AXIS P5532 przeznaczony jest do łatwej instalacji w pomieszczeniach. Kamera jest zabezpieczona przed pyłem i ściekającą wodą,a jej zasilanie zapewnia technologia High Power over Ethernet” – dodał Edwin Robol.

Dzięki zastosowaniu automatycznie zdejmowanego filtra podczerwieni, kamera zapewnia doskonałą jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy, nawet w warunkach słabego oświetlenia. AXIS P5532 może dostarczać jednocześnie wiele indywidualnie konfigurowalnych strumieni wideo w formacie H.264 i Motion JPEG. Wykorzystanie standardu kompresji obrazu H.264 optymalizuje przepustowość łącza i wykorzystanie pamięci masowej bez pogarszania jakości obrazu, natomiast obsługa formatu Motion JPEG zwiększa kompatybilność rozwiązania.

AXIS P5532 z funkcją PTZ oferuje 29-krotny zoom optyczny i 12-krotny zoom cyfrowy z automatycznym ustawianiem ostrości. Dzięki opcji Auto-flip kamera może obracać się w zakresie 360° (poza punktem mechanicznego zatrzymania), umożliwiając w ten sposób stałe śledzenie obserwowanego obiektu.

Obsługa standardu High Power over Ethernet (IEEE 802.3at) znacząco ułatwia proces instalacji, ponieważ ten sam kabel służy do zasilania, przesyłania materiału wizyjnego i obsługi funkcji PTZ. Razem z kamerą dostarczane jest specjalne mocowanie High Power over Ethernet.

Dzięki unikatowej funkcji wartownika „Advanced Gatekeeper” kamera może automatycznie ustawić się w konkretnym położeniu, aby sfilmować np. tablice rejestracyjne pojazdu lub twarz osoby po wykryciu ruchu w określonym obszarze, a następnie – po zdefiniowanym czasie – powrócić do pierwotnego położenia. Podłączenie dodatkowego kabla z wieloma złączami umożliwia dwukierunkowe przesyłanie dźwięku oraz jego detekcję. Oprócz tego, kamera wyposażona jest w cztery konfigurowalne wejścia / wyjścia, pozwalające na podłączanie urządzeń zewnętrznych, takich jak czujniki i przekaźniki. Wbudowane gniazdo na karty SD / SDHC umożliwia także lokalne przechowywanie nagrań.

AXIS P5532 oferuje najbardziej zaawansowany na rynku zestaw opcji dotyczących ochrony i zarządzania w technologii sieciowej. Kamera współpracuje z programem AXIS Camera Station oraz najszerszą gamą aplikacji do zarządzania materiałem wizyjnym, stworzonych w ramach programu Axis Application Development Partner.

Zdjęcia urządzenia oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie:

www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=p5532.

Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).

źródło/autor: Axis Communications

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu