Asseco Business Solutions wdroży kompleksowe rozwiązanie ERP dla Moto Budrex SP. Z O.O.

  • by

Asseco Business Solutions, firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, podpisała kontrakt z firmą Moto Budrex Sp. z o.o., działającą w branży dystrybucji opon i sprzedaży samochodów, na wdrożenie kompleksowego rozwiązania ERP (Asseco SOFTLAB ERP). Zakończenie prac planowane jest na luty 2011 roku.

Zakres podpisanej umowy obejmuje dostawę, wdrożenie i utrzymanie zintegrowanego systemu Asseco SOFTLAB ERP. W zakres wdrożenia wchodzą między innymi: logistyka i sprzedaż, WMS, zakupy i zaopatrzenie, spedycja, finanse i księgowość, kadry i płace, środki trwałe, CRM i DMS oraz platforma B2B. Dodatkowo kontrakt obejmuje dostarczenie infrastruktury sprzętowej i oprogramowania, instalację sieci informatycznej w magazynach oraz dostarczenie i instalację terminali ręcznych i wózkowych. Z systemu będzie korzystało ponad 120 pracowników oraz do 100 użytkowników zewnętrznych przez platformę B2B. Projekt ma na celu integrację wszelkich procesów biznesowych, usprawnienie procesu przyjmowania i realizacji zamówień dokładniejszą ewidencję stanów magazynowych w magazynach własnych i u partnerów oraz usprawnienie obiegu dokumentów między oddziałami firmy.

Moto Budrex Sp z o.o. to firma z 20 letnim doświadczeniem, działająca w branży oponiarskiej oraz sprzedaży samochodów. Firma od 2004 roku jest dilerem marki KIA Motors, a od 2007 posiada autoryzację Hyundai Motor Polska na sprzedaż i obsługę serwisową aut tej marki. W skład grupy wchodzą Moto Budrex-Alma oraz Moto Budrex-Auto. Siedziba firmy znajduje się w Bydgoszczy, skąd koordynowana jest działalność 16 oddziałów hurtowych, detalicznych i magazynowych na terenie Polski. Grupa Moto Budrex zatrudnia ok. 200 osób.

Umowa z Moto Budrex to kolejne już wdrożenie Asseco BS w branży motoryzacyjnej.

„Rozwiązania ERP Asseco Business Solutions umożliwiają szybkie i efektywne dostosowanie systemu do specyficznych wymagań konkretnego wdrożenia. Dlatego też możemy odpowiedzialnie zaoferować system Asseco SOFTLAB ERP klientom z różnych branż i segmentów rynku. Tworzymy nowoczesne rozwiązanie informatyczne odpowiadające potrzebom rozwijających się przedsiębiorstw, biorące pod uwagę złożoność prowadzonej przez nie działalności i pozwalające na uzyskiwanie wymiernych efektów w postaci usprawnienia procesów biznesowych.” – powiedział Grzegorz Dudziak Dyrektor Biura Poznań Asseco Business Solutions S.A., odpowiedzialny za realizację projektu w firmie Moto Budrex.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu