ABBYY FotoTranslate Fotografujesz i tłumaczysz

Firma ABBYY wprowadza na polski rynek nową aplikację do błyskawicznego tłumaczenia wyrazów obcych na smartfony firmy Nokia – ABBYY FotoTranslate.Aplikacja wykorzystuje wbudowany w telefonie aparat i mobilne rozwiązania technologiczne firmy ABBYY.

ABBYY FotoTranslate łączy w sobie funkcje słownika komputerowego i wielokrotnie nagradzane mechanizmy do rozpoznawania znaków (OCR) firmy ABBYY, umożliwiające przekształcanie obrazów w słowa. W rezultacie program pozwala na szybkie i dokładne tłumaczenie słów, bez potrzeby ręcznego wprowadzania tekstu, korzystania z połączenia z Internetem oraz bez obecności sygnału komórkowego i dostępu do jakichkolwiek zewnętrznych zasobów językowych.

ABBYY FotoTranslate ułatwia komunikację podczas zagranicznych podróży – umożliwia przetłumaczenie nazwy potrawy w menu regionalnej restauracji, nieznanych słów w miejscowej gazecie, wizytówek lub napisów na budynkach i drogowskazach.

Najważniejsze cechy ABBYY FotoTranslate to:

  • Łatwe wprowadzanie informacji – aplikacja pozwala użytkownikowi wprowadzać słowa poprzez naciśnięcie jednego przycisku i wykonanie zdjęcia wyrazu przy użyciu aparatu wbudowanego w telefon.
  • Brak konieczności łączenia się z Internetem lub siecią komórkową – wszystkie elementy aplikacji zainstalowane są w samym urządzeniu, co pozwala oszczędzać czas i pieniądze.
  • Szybkie i dokładne tłumaczenie słów – dzięki wykorzystaniu kompaktowego mechanizmu OCR na bazie oprogramowania ABBYY FineReader, aplikacja błyskawicznie rozpoznaje słowa lub zwroty do przetłumaczenia. FotoTranslate sprawdza brzmienie słowa lub zwrotu ze słownikiem i prezentuje tłumaczenie.
  • Aktualne, wysokiej jakości słowniki – ABBYY FotoTranslate wykorzystuje słowniki niespecjalistyczne, licencjonowane od uznanych autorów i wydawców, jak Oxford i Compact Verlag.
  • Nawet 8 języków rozpoznawania i 30 kierunków tłumaczenia – aplikacja obsługuje języki: angielski, francuski, hiszpański niemiecki, polski, rosyjski, ukraiński i włoski, tłumacząc słowa w 30 kierunkach.
  • Nagrania z wymową przetłumaczonych słów, zarejestrowane przez zawodowych lektorów – dla niektórych języków dostępna jest zawartość dźwiękowa i możliwość odtworzenia słów wypowiadanych przez profesjonalnych lektorów.
  • Korekta automatyczna i ręczna – jeśli istnieją wątpliwości do rozpoznanego słowa (np. na zdjęciu znajduje się tylko jego część ), użytkownik otrzymuje kilka propozycji do wyboru lub może ręcznie skorygować dane słowo.
  • Przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika – program ABBYY FotoTranslate jest łatwy w obsłudze, a interfejs użytkownika dostępny jest w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Więcej na www.finereader.pl

źródło/autor: OmniPro

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu