PYSIO w starożytnym Egipcie

Marka soków Pysio (Agros Nova) uruchomiła nowy serwis dla dzieci i ich rodziców pod adresem pysio.pl. Bohater pysznych soków dla dzieci Pysio jest niezastąpionym towarzyszem gier i edukacyjnych zabaw najmłodszych, a jednocześnie niezawodnym partnerem rodziców w kwestiach bezpieczeństwa dzieci w sieci.

Po wcześniejszych podróżach do najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej, tym razem Pysio dzięki swojemu tajemniczemu wehikułowi czasu zabiera dzieci do starożytnego Egiptu. Nowa strona Pysia odkrywa przed młodymi konsumentami tajemnice starożytnego imperium faraonów. To druga podróż Pysia w przeszłość. Celem poprzedniej był wymarły, prehistoryczny świata dinozaurów.

Pysio zaprasza do Egiptu

W Pysiowym wehikule czasu internauci w sposób wirtualny przenoszą się do starożytności, poznając codzienne życie i zywczaje starożytnych Egipcjan, ich technikę budowy piramid, wierzenia oraz fakty z historii ich kraju. W serwisie ukryto ponad setkę intrygujących ciekawostek, wyjaśnienia trudniejszych pojęć oraz gry i zabawy (zręcznościowe i logiczne), oczywiście osadzone w realiach cywilizacji faraonów – wszystko podane w lekki, przyjazny dzieciom sposób. Strona została wykonana w technice animacji flash. Jej atutem jest atrakcyjna grafika, ciekawa sceneria, mnóstwo elementów interaktywnych i bogata warstwa dźwiękowa. Stałym elementem strony jest Klub Pysia, w którym dzieci mogą gromadzić punkty, zdobyte nagrody, sprawdzać swoje wyniki oraz udostępniać je innym użytkownikom, a raz dziennie wylosować niespodziankę – pomysł na zabawę lub dobry uczynek z tajemniczej skrzynki Pysia.

Bezpieczne klikanie

Internet jest najczęściej wybieranym narzędziem dla poszukiwania informacji i rozrywki, także wśród najmłodszych użytkowników. Według ostatnich badań blisko 75% dzieci w Europie korzysta z Internetu. To one są najbardziej narażone na zagrożenia wynikające z poruszania się po sieci. Dlatego, tworząc nową stronę www.pysio.pl, producent Pysia zadbał nie tylko o walory rozrywkowe i edukacyjne serwisu dla najmłodszych, ale również ich bezpieczeństwo.

Nowy serwis Pysia to również dział przygotowany specjalnie dla rodziców, gdzie można uzyskać informacje o produktach, a także o tym, jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci. Opieunowie, korzystając z zakładki “Dla Rodziców”, mogą uzyskać wszystkie podstawowe informacje i porady dotyczące zachowań dziecka w środowisku internetowym. Dowiedzą się, np. na co zwracać uwagę, gdy pociecha zasiada przed monitorem, a także poznają metody kontrolowania wizyt swojego dziecka w sieci. Pysio przedstawia również bezpieczne strony oraz pokazuje, jak korzystać z coraz popularniejszych “filtrów rodzinnych”. Absolutną nowością jest możliwość sprawdzenia, co dziecko robi na stronach Pysia i jak dużo czasu tam spędza. Profil rodzica umożliwia nie tylko sprawdzenie, kiedy i w których grach brało udział dziecko, ale też jakie osiągało wyniki.

Nowa strona już została dostrzeżona i doceniona przez organizację Sieciaki, która nadała Pysiowi certyfikat BEST – bezpiecznej strony dla dzieci.

Uzupełnieniem działań będzie otwarta platforma do komunikacji z rodzicami na Facebooku, oraz ułatwiony kontakt mailowy (pysio@pysio.pl), jak i bardziej tradycyjnie – za pośrednictwem infolinii (46) 8302 900.

Serwis www.pysio.pl to unikalne podejście do dziecięcej rozrywki. Zabawa jest tylko metodą przekazywania dzieciom wiedzy i ciekawostek na temat krain, odwiedzanych przez smoka Pysio. Nowy serwis Pysia oprócz szerokiej warstwy edukacyjnej przygotowanej dla dzieci, gier i innych atrakcji, zawiera niezbędne informacje dla opiekunów dotyczące poruszania się dzieci po środowisku internetowym w sposób bezpieczny, bez narażania się na liczne zagrożenia czyhające na każdym kroku. Pozwalając dziecku na zabawę ze smokiem Pysio, mamy pewność, że będzie to zabawa połączona z edukacją i wspaniałą rozrywką dla najmłodszych członków rodziny.

Stronę www.pysio .pl dla Agros Nova przygotowała agencja interaktywna KAMIKAZE.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu