Przejdź do treści

Apax Partners nabywa pakiet większościowy w Sophos

Sophos kontynuuje ekspansję, stawia na szybki rozwój, by w przyszłości stać się wielką firmą w dziedzinie bezpieczeństwa informacji.

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, ma nowego inwestora – Apax Partners. To wspaniała wiadomość dla potencjalnych klientów i partnerów firmy. Inwestycja przyniesie wiele korzyści; pozwoli przyspieszyć rozwój, poszerzyć ofertę i zwiększyć innowacyjność. To właśnie te elementy stanowią podstawę planów rozwojowych Sophos.

Transakcja jest korzystna zarówno dla Sophos, jak i dla inwestorów i klientów. Ilość zagrożeń w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego w dalszym ciągu wzrasta w ogromnym tempie, a tym samym konieczność natychmiastowego reagowania na te zagrożenia nigdy nie była tak ważna jak dzisiaj.

„Perspektywy dla dalszego rozwoju międzynarodowego Sophos są doskonałe”, oświadczył Dr Jan Hruska w imieniu swoim oraz Dr Petera Lammera, współzałożyciele Sophos. Obecni akcjonariusze firmy zachowają znaczące udziały mniejszościowe. Klienci i partnerzy Sophos nie zauważą żadnych zmian w kontaktach z firmą, gdyż zespół pracowników, a także kultura korporacyjna pozostaną bez zmian.