Certyfikat Fogra dla Konica Minolta bizhub PRO C6501 i bizhub PRO C6501e

Konica Minolta już po raz drugi otrzymała certyfikat Fogra Validation Printing System. Został on ponownie przyznany urządzeniom serii bizhub PRO C6501 oraz bizhub PRO C6501e. Certyfikat Fogra VPS oparty jest na standardzie ISO/CD 12647-8, który precyzyjnie określa wymagania jakościowe stawanie drukom cyfrowym. FograCert (raport 23507) oceniał nie tylko pojedyncze elementy, ale przede wszystkim efektywność połączenia systemu drukującego, papieru, stanu druku, kontrolera i oprogramowania. Najważniejsze wskaźniki jakości, to m.in. kolory i połysk podłoża, trwałość wydruku, blaknięcie, odporność na ścieranie, dokładność kolorów, wartości tonalne, pasowanie kolorów i zdolność rozdzielcza, odtwarzanie wartości tonów, homogeniczność, spójność, obszar zadruku i zgodność z PDF/X. Rozwiązania Konica Minolta z serii bizhub PRO C6501, wyposażone w technologię CREO Color Server wykorzystującą kontroler IC-304 Plus i aplikację Konica Minolta Color Care, spełniły te surowe normy.

„To już drugi certyfikat FograCert VPS przyznany urządzeniom z serii bizhub PRO C6501. Jest to najlepsze potwierdzenie, że rozwiązania do druku kolorowego Konica Minolta, zapewniają Klientom coś więcej niż tylko jakość i wydajność” – Karl Friedrich Edenhuizen, Product Manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Europe. – „Jesteśmy przekonani, że Konica Minolta jest właściwym partnerem dla firm poligraficznych, które chcą spełniać najwyższe standardy.”

Wykorzystujący technologię CREO kontroler druku IC-304 Plus jest narzędziem usprawniającym i kontrolującym organizację pracy. Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi, praca z urządzeniem jest bardzo intuicyjna. IC-304 Plus podwyższa wydajność urządzeń serii bizhub PRO C6501 i zwiększa szybkość drukowania cyfrowych systemów kolorowych, zarówno w standardowych pracach drukarskich, jak i w druku zmiennych danych (VDP). Zapewnia też zaawansowane zarządzanie kolorami, co gwarantuje jakość bliską drukowi offsetowemu i pełen dostęp do szerokiej gamy opcji wykończenia.

Pakiet Konica Minolta Color Care to drugi komponent zestawu, który zdecydował o przyznaniu certyfikatu Fogra. Obejmuje on między innymi z góry ustalony obowiązkowy proces instalacji, który gwarantuje osiągnięcie i utrzymanie określonego poziomu jakości barw przez każde obsługiwane urządzenie kolorowe Konica Minolta. Zapewnia on także gamę profesjonalnych usług umożliwiających systemowi spełnienie nawet najbardziej wygórowanych oczekiwań jakościowych. Konica Minolta Color Care posiada narzędzia pomiarowe i kontrolne do wydruków, ma możliwość stworzenia wysokiej jakości profili ICC, oferuje też narzędzia do ich ulepszania i optymalizowania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu