Akcja „ZIELONO WKOŁO” w CH EUROPA II

Na wielką ekologiczną akcję „ZIELONO WKOŁO” zaprasza mieszkańców Nowego Sącza i okolic oraz uczniów szkół powiatu nowosądeckiego CH EUROPA II. 22 maja na parkingu Centrum odbędzie się olbrzymia zbiórka surowców wtórnych. Za środki z ich sprzedaży zostaną zakupione drzewka, które następnie zazielenią Nowy Sącz.

W sobotę 22 maja, od godz. 10.00 do 20.00, na parkingu CH EUROPA II odbędzie się akcja edukacyjno – społeczna „ZIELONO WKOŁO” polegająca na zbiórce surowców wtórnych. Jej celem jest uświadomienie mieszkańców miasta o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczania środowiska naturalnego i zachęcenie ich do segregacji oraz utylizacji odpadów. Pieniądze ze sprzedaży zebranych surowców organizatorzy przeznaczą na zakup drzewek, które zostaną posadzone na terenie Nowego Sącza.

Każdy kto weźmie udział w akcji ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy tylko oddać jak najwięcej surowców wtórnych tj. plastik, szkło lub makulatura. Zaś uczniowie okolicznych szkół mogą zdobyć nagrodę specjalną. Klasa, która odda najwięcej odpadów otrzyma bon w wysokości 1 000 zł a także weźmie udział w uroczystości sadzenia drzewek, będącej zwieńczeniem akcji „ZIELONO WKOŁO”.

Organizatorem akcji „ZIELONO WKOŁO” jest CH EUROPA II PLAZA. Patronem honorowym akcji jest Prezydent Miasta Nowego Sącza – Ryszard Nowak, patronami medialnymi: Dziennik Polski, RTK oraz RMF MAXXX, zaś sponsorami: NOVA Sp. z o. o, EMPIK oraz Stowarzyszenie „Dla Miasta”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu