Polscy studenci na podium

Warszawscy studenci: Beata Bogusz (Szkoła Główna Handlowa), Piotr Świtała (Szkoła Główna Handlowa/Uniwersytet Warszawski), Paweł Korneta (Szkoła Główna Handlowa) zajęli trzecie miejsce podczas międzynarodowego finału konkursu Henkel Innovation Challenge, który odbywał się w dniach 23-24 kwietnia w Amsterdamie. Dwa pierwsze miejsca zajęli kolejno studenci z Niemiec i Austrii.Henkel Innovation Challenge to międzynarodowy konkurs dla studentów, w którym główne zadanie polega na stworzeniu i zaprezentowaniu pomysłu na innowacyjny produkt z kategorii kosmetyków lub środków piorących i czystości Henkla, który mógłby spotkać się z uznaniem konsumentów w 2050 roku. Polska drużyna o nazwie „Henkredible”, przedstawiła w stolicy Holandii innowacyjny pomysł na dezodorant marki Fa, który mógłby dodatkowo stanowić ochronę przed bakteriami, wirusami i innymi niebezpiecznymi mikroorganizmami a także pomagałby usuwać z organizmu toksyczne związki. Do finałowej prezentacji zarówno na poziomie finałów krajowych, jak i międzynarodowych, każdej drużynie pomagał przygotować się mentor – menedżer firmy Henkel doskonale znający branżę.

„Finał w Amsterdamie był dla nas wyjątkowym doświadczeniem. Z jednej strony udział w konkursie Henkel Innovation Challenge to duże wyzwanie: kilkumiesięczna współpraca w grupie, ambitne zadania, ciągła presja czasu, prezentacje przed profesjonalistami z różnych krajów” – mówią zgodnie Beata Bogusz, Piotr Świtała i Paweł Korneta. „Z drugiej strony to wielka przyjemność i niesamowita satysfakcja. Reprezentowanie Polski było dla nas ogromnym wyróżnieniem.”

W Amsterdamie, mimo problemów komunikacyjnych związanych z chmurą wulkaniczną na europejskim niebie, stawiło się 11 z 12 finałowych drużyn z krajów biorących udział w konkursie. Trzy pierwsze miejsca w konkursie nagrodzone zostały zaproszeniem do złożenia wizyty w światowej centrali firmy w Dusseldorfie. Studenci z Polski będą więc mieli okazję spotkać się osobiście z Kasperem Rorstedem, Prezesem Zarządu firmy Henkel. Członkowie zwycięskiej drużyny z Niemiec wygrali dodatkowo wakacje językowe w wybranym przez siebie kraju: Australii, Japonii lub Meksyku.

Studencka rywalizacja w ramach HIC jest doskonałą okazją dla Henkla, aby poznać młode kreatywne umysły i być może zainspirować je do przyłączenia się do globalnego zespołu firmy. „Henkel przywiązuje dużą wagę do kwestii zarządzania talentami. Stąd finałowe drużyny przez cały czas trwania konkursu otrzymywały wsparcie mentorów, którzy przekazywali im wartościowe wskazówki” – wyjaśnia Jessica Thiel, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich w Henklu.” Katrin Klein, Menedżer ds. Employer Branding, dodaje: “Niektórzy studenci podczas finału współpracowali ze swoimi mentorami do późnego wieczora, dokładnie przeglądając i „szlifując” swoje projekty i prezentacje. Takie zaangażowanie przyniosło doskonałe rezultaty, wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom.”

Henkel Innovation Challenge prowadzony jest w Europie od 3 lat, a polscy studenci mieli okazję wziąć udział w konkursie po raz drugi. W zakończonej właśnie edycji, która wystartowała we wrześniu 2009 roku, swoje idee przedstawiło 600 drużyn z Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Polski, Rosji, Słowacji, Hiszpanii i Turcji.

Więcej informacji na www.henkel.pl oraz na www.henkelinnovationchallenge.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu