KOMFORT otwiera kolejne sklepy franczyzowe

Sieć sklepów Komfort intensywnie rozwija sieć franczyzową. W kwietniu br. powiększyła się ona o trzy nowe lokalizacje. Jednocześnie Komfort poszukuje kolejnych franczyzobiorców. Do końca 2010 r. planuje otworzyć 20 sklepów partnerskich.

Sieć franczyzowa Komfortu powiększyła się w kwietniu 2010 r. o nowe sklepy: w Działdowie, Szczecinku, Zawierciu. 8 maja otwarty zostanie sklep w Tarnowskich Górach. Tym samym trwa realizacja ambitnego planu rozwoju na 2010 rok, zakładającego otwarcie w Polsce 20 franczyz i 8 sklepów własnych.

„Wszystko wskazuje na to, że plan otwarć na 2010 r. zrealizujemy z nadwyżką. – mówi Anna Klinowska Dyrektor ds. Rozwoju Sklepów Komfort SA. – Dla wielu przedsiębiorców przystąpienie do systemu franczyzowego znanej i rozpoznawalnej marki, takiej jak Komfort, jest szansą na bardziej efektywne konkurowanie na rynku. Partnerzy korzystają z atrakcyjnych cen towarów, wynikających ze skali zakupów realizowanych przez całą sieć, niż te które mogliby uzyskać w pojedynkę. Otrzymują także ogólnopolskie wsparcie reklamowe.”

Sklepy franczyzowe KOMFORT powstają w miastach liczących 30-80 tys. mieszkańców. Warunkiem przystąpienia do sieci jest posiadanie działalności gospodarczej oraz kapitału na inwestycję początkową w wysokości od 100 do 150 tys. zł i dysponowanie lokalem własnym lub wynajmowanym o powierzchni od 400 do 600 m2. Oferta handlowa Komfortu obejmuje panele, podłogi drewniane, wykładziny, dywany, drzwi, a także firany i zasłony.

Obecnie poszukiwani są kandydaci na franczyzobiorców w takich miastach jak: Kędzierzyn Koźle, Nysa, Starachowice, Żary, Świdnik, Kraśnik, Stalowa Wola, Chrzanów, Malbork, Lębork, Świdnica, Bolesławiec, Iława, Śrem, Pruszków, Mińsk Mazowiecki, Jastrzębie Zdrój (lub Wodzisław), Wołomin, Wieluń, Piaseczno, Lubliniec, Police, Jarocin oraz Ostrów Mazowiecka.

Sieć Komfort liczy obecnie 145 sklepów z czego 138 sklepów w Polsce ( 116 własnych i 22 franczyzowych), 6 sklepów w Czechach i 1 na Słowacji.

Plan rozwoju na 2010 (częściowy już zrealizowany)

Polska: 28 sklepów ( 8 własnych, 20 franczyzowych), Czechy: 7 sklepów własnych, Słowacja: 2 sklepy własnych

źródło/autor: KOMFORT

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu