Galeria Malta wśród najlepszych centrów handlowych w Europie

Galeria Malta, poznańska inwestycja firmy NEINVER, otrzymała wyróżnienie przyznane przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (ICSC) za unikalny model zarządzania.

Galeria Malta, jako jedyna, została wyróżniona specjalnym certyfikatem wartości („Certificate of Merit for Exceptional Management”). To ogromny zaszczyt i docenienie naszych wysiłków, by z Galerii Malta uczynić centrum handlowe światowej klasy. Jury już w marcu podczas wizytacji centrum było pod wrażeniem narzędzi i rozwiązań, jakimi posługuje się NEINVER w administrowaniu Galerią – mówi Bożena Gierszewska, Dyrektor ds. Zarządzania Centrami Handlowymi w NEINVER Polska.

European Shopping Centre Awards przyznano najlepszym galeriom handlowym w Europie, które zostały zbudowane, odnowione lub rozbudowane między lipcem 2007, a czerwcem 2009 roku. Wyniki tegorocznej edycji ogłoszono 28 kwietnia podczas trzydziestej piątej edycji konferencji ICSC Europe, która odbyła się w Pradze.

Na ostatecznej liście nagrodzonych znalazło się dziewiętnaście obiektów z ośmiu krajów, startujących w sześciu kategoriach: obiektów małych (poniżej 30 tys. m2), średnich (30 – 45 tys.), dużych (45 – 80 tys.), bardzo dużych (ponad 80 tys. m2), odnowionych oraz wyspecjalizowanych.

Galeria Malta jest największym w zachodniej Polsce kompleksem handlowo – rozrywkowym. Obiekt jest zlokalizowany w sercu zielonych terenów poznańskiej Malty. Dzięki wyjątkowej architekturze, zastosowanym materiałom i nowoczesnym, przestronnym wnętrzu obiekt pozostaje w zgodzie z otoczeniem. Na powierzchni 162 tys. m2 mieści się 167 butików, punktów usługowych, restauracji i kawiarni – między innymi sklep Piotr i Paweł, TK Maxx, Marks & Spencer oraz Multikino. Do kompleksu prowadzi pierwsza w Poznaniu wisząca kładka o długości 160 metrów łącząca Bulwar Nadmaltański z głównym wejściem do Galerii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu