Cuprum Arena wśród najlepszych centrów handlowych Europy

Centrum handlowe Cuprum Arena zostało wyróżnione w kategorii New Developments w finale międzynarodowego konkursu European Shopping Center Award 2010. Konkurs jest organizowany przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych. Werdykt został ogłoszony 28 kwietnia br. podczas 35. Europejskiej Konferencji ICSC w Pradze.

Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych doceniła system i osiągnięcia procesu zarządczego Cuprum Areny. Centrum, otwarte w maju 2009 roku w Lubinie, było nominowane w kategorii Medium New Centres, czyli nowych centrów handlowych średniej wielkości (od 30 000 do 45 000 mkw.). Tym samym zaistniało w wąskim gronie trzech centrów handlowych z Polski, które znalazły się w finale konkursu. Łącznie w ostatnim etapie rywalizowało 19 najlepszych obiektów z całej Europy.

– Wyróżnienie w tak prestiżowym, międzynarodowym konkursie jest dla nas ogromnym zaszczytem. – mówi Artur Chudy, Dyrektor centrum. Docenienie Cuprum Areny wśród najlepszych europejskich centrów to najlepszy dowód sukcesu tego obiektu.

Niezwykła architektura galerii, jej unikalny kształt (jedyne w Polsce centrum handlowe zbudowane na planie koła) oraz wykończenie wyróżniają obiekt nie tylko na polskim, ale również międzynarodowym rynku. Cuprum Arena oprócz funkcji handlowo-usługowych, jest także miejscem rekreacji, rozrywki i wydarzeń kulturalnych. Oferuje również powierzchnie biurowe. Na ponad 34 000 mkw. powierzchni handlowej znajduje się 130 sklepów i punktów usługowych. Ponadto wewnątrz obiektu funkcjonuje kino i klub fitness. Nowoczesna architektura galerii w pełni odpowiada najnowszym trendom na świecie, a materiały, których użyto do jej wykończenia, to najwyższej jakości granit, szkło, stal, drewno, a także płyty z aluminium w kolorze miedzi symbolizujące znaczenie tego surowca dla regionu i rozwoju nowoczesnego przemysłu. Sześciokondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej 72 000 mkw. ma 25 metrów wysokości i jest zwieńczony olbrzymią kopułą o 30-metrowej średnicy. Nad jednym z wejść znajduje się największa w Polsce tafla szkła podwieszona na konstrukcji linowej. Jest to rozwiązanie nietypowe na skalę europejską.

źródło/autor: Cuprum Arena

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu