Ciiiiii… – to SAPPHIRE HD 5550 Ultimate

Technologia heatpipe chłodzi nowe karty ze średniej półki cenowej w całkowitej ciszy

SAPPHIRE przedstawia kartę graficzną HD 5550 Ultimate. Nowa karta pracuje w całkowitej ciszy dzięki technologii heatpipe oraz radiatorom chłodzącym wszystkie kluczowe podzespoły.

SAPPHIRE HD 5550 Ultimate jest wyposażona w 320 procesorów strumieniowych taktowanych częstotliwością 550 MHz, a 1GB DDR2 pracuje z taktowaniem 400 MHz. Nad niską temperaturą GPU i pamięci czuwa bezgłośny system chłodzenia w całości zaprojektowany przez SAPPHIRE.

Na karcie został umieszczony najbardziej elastyczny zestaw wyjść VGA, DVI oraz HDMI. Ponieważ jedną z zalet karty jest energooszczędność, nie potrzebuje ona dodatkowego zasilania, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla komputerów typu HTPC lub starszych zestawów, niewyposażonych w bardzo wydajne zasilacze. Karta zużywa tylko 10W energii w trybie 2D.

Obsługa CrossFireX pozwala na połączenie ze sobą dwóch lub więcej kart graficznych HD 5570 w celu uzyskania większej wydajności podsystemu graficznego. W serii kart HD 5500 do połączenia kart w trybie CrossFireX nie jest konieczny mostek.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu