Grupa Selena po raz kolejny stawia na innowacyjność

Grupa Selena – holding spółek prowadzących produkcję i dystrybucję chemii budowlanej na całym świecie – wprowadziła do oferty innowacyjne produkty uszczelniające i ociepleniowe: akryl szpachlowy szybki TYTAN Professional oraz klej do płyt XPS i styropianu TYTAN EOS. Nowości zaprezentowano po raz pierwszy podczas VIII edycji Targów Polskich Składów Budowlanych (PSB), które odbyły się w dniach 15-18 kwietnia 2010 w Kielcach. Na stoisku Seleny pojawiły się również papy i gonty spółki Matizol.

Rozwój produktów i poszerzanie portfela o nowe grupy asortymentowe to jeden z kluczowych elementów strategii rozwoju ogłoszonej przez Selenę podczas debiutu giełdowego w kwietniu 2008 roku. Oprócz rozbudowy asortymentu uszczelniaczy i ociepleń, Grupa Selena znacznie poszerzyła ofertę produktów dekarskich dzięki przejęciu spółki „Izolacja – Matizol” SA z Gorlic, które sfinalizowano w marcu 2010. Kluczowym założeniem holdingu jest obecnie wdrożenie produktów Matizolu do sieci sprzedaży Seleny oraz modernizacja zakładów przejętej spółki, która umożliwi zwiększenie produkcji. Ponadto, firma sukcesywnie wdraża na kolejne rynki Aplikator 3600 – nowe rozwiązanie umożliwiające nakładanie spoiny w trudnodostępnych miejscach. Silikony, akryle i uszczelniacze specjalistyczne TYTAN Professional wyposażone w nowy aplikator są już w sprzedaży w Polsce, Rosji i na Ukrainie.

Nowe produkty, które zadebiutowały podczas targów PSB, są już dostępne m.in. w sieci hurtowni materiałów budowlanych PSB na terenie całego kraju.

„Stały rozwój oferty produktowej Grupy Selena jest efektem projektów badawczych prowadzonych na szeroką skalę przez Działy Research & Development. Gwarantuje to Selenie realizację dwóch strategicznych celów: kreowanie innowacji stanowiących źródło przewagi konkurencyjnej oraz uwzględniających potrzeby i oczekiwania klientów. Wprowadzane przez nas produkty spełniają kluczowe wymagania użytkowników końcowych: są łatwe w zastosowaniu i gwarantują trwały efekt ” – powiedziała Agnieszka E. Szymańska, dyrektor Business Unitu Uszczelniacze.

W 2009 roku działalność badawczo-rozwojowa Seleny została doceniona przez kapitułę Listy 2000 przedsiębiorstw przygotowywanej przez dziennik „Rzeczpospolita”. Grupa znalazła się wśród 60 najbardziej innowacyjnych firm wybranych spośród 2000 laureatów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu