FFiL ŚNIEŻKA S.A. awansowała w rankingu 500 największych firm

Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA S.A. po raz kolejny znalazła się w zaszczytnym gronie największych firm Rzeczpospolitej. O 15 miejsc poprawiła swoją pozycję w rankingu Listy 500 dziennika.

Ranking Lista 500 przygotowuje co roku jeden z najbardziej respektowanych ogólnopolskich dzienników – „Rzeczpospolita”. Dziennikarze gazety opracowują go na podstawie przekazanych redakcji informacji prasowych, ankiet zawierających podstawowe dane finansowe, a także sprawozdań finansowych.

Cieszymy się, że mimo bardzo trudnego roku utrzymaliśmy wysoką pozycję firmy i osiągnęliśmy satysfakcjonującą dynamikę sprzedaży oraz dobre wyniki finansowe. Przychody netto ze sprzedaży Grupy ukształtowały się na poziomie 526,2 mln zł, zysk na działalności operacyjnej wyniósł 61,5 mln zł, zaś zysk netto 42,5 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 16%. Stała obecność w rankingu „Rzeczpospolitej” jest dla nas dodatkowym potwierdzeniem tego, że przyjęta przez Śnieżkę strategia rozwoju przynosi zamierzone efekty – mówi Piotr Mikrut, Prezes Zarządu FFiL Śnieżka SA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu