Domena europejska – postaw na rozwój

Od dziś każdy z klientów serwisu nazwa.pl może stać się Abonentem domeny europejskiej bez ponoszenia żadnych opłat. To już druga w tym roku odsłona promocji „Domena .eu za darmo!”, prowadzonej przez czołowego polskiego rejestratora.

Domena europejska od samego początku swojego istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem. Potwierdzeniem tego stwierdzenia jest fakt, iż w 4 godziny po otwarciu ogólnej rejestracji (kwiecień 2006) osiągnęła wynik 700 tys. rejestracji. W ciągu doby była to już liczba 1 miliona rejestracji. Obecnie jest już ponad 3,2 miliona domen europejskich. „Tylko w Polsce zarejestrowanych jest 195 tys. domen z rozszerzeniem .eu. Taki wynik daje jej trzecie miejsce w rankingu najpopularniejszych domen w naszym kraju, zaraz po .pl (ponad 1,2 mln. Rejestracji) oraz .com.pl (ponad 307 tys. zarejestrowanych adresów). Rosnąca z każdym dniem popularność domeny europejskiej jest świadectwem tego, jak korzystne jest jej posiadanie, szczególnie przez przedsiębiorstwa. O jej dużej wartości świadczy również wskaźnik odnowień, który kształtuje się na poziomie około 80%” – komentuje Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt. Potencjał domeny europejskiej przejawił się również w momencie wprowadzenia przez EURid (zarządcę rozszerzenia .eu) możliwości rejestracji adresów .eu ze znakami narodowymi (np. „ę”, „ą”) – IDN. W ciągu godziny Internauci z krajów Unii Europejskiej zarejestrowali ponad 38 tys. adresów z popularnymi ogonkami (Polska znalazła się na piątej pozycji).

Rejestracja domeny europejskiej to pierwszy krok do poszerzenia terytorium i zasięgu działania przedsiębiorstwa. Daje możliwość zwiększenia efektywności ekspansji firmy na rynkach europejskich, a także wpływa na postrzeganie firmy jako profesjonalnego i nowoczesnego partnera biznesowego. „Popularność i pozycja domeny ze Starego Kontynentu jest już ugruntowana. Wśród wszystkich domen najwyższego poziomu (TLD – Top-Level Domain) plasuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych rozszerzeń na świecie. Widząc utrzymujący się wzrostowy trend, chcemy już po raz drugi w tym roku, umożliwić Internautom rejestrację domeny .eu bez ponoszenia opłat. Jako lider rynku staramy się dostosowywać ofertę do potrzeb naszych Klientów, którzy często wstrzymują się przed poszerzeniem swojego portfolio domenowego o kolejne adresy, ze względu na dodatkowe koszty” – dodaje Daniel Kotyras.

Rejestracja domeny europejskiej w ramach promocji „Domena .eu za darmo!” skierowana jest do wszystkich klientów nazwa.pl. Warte zaznaczenia jest to, iż skorzystać z niej mogą także użytkownicy, którzy wzięli udział w poprzedniej odsłonie promocji. Standardowa cena rejestracji domeny .eu na jeden rok wynosi 61 zł brutto. Serwis nazwa.pl zredukował tą cenę do 0 zł.

źródło/autor: NetArt

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu