Komunia last minute, czyli ostatnia chwila na prezent dla ośmiolatka

Zbliża się sezon komunijny. To ostatnia chwila na decyzję, co wypada podarować ośmiolatkowi. Komputer, rower, zegarek, a może telefon komórkowy? W zależności od zasobności portfela możliwości wyboru jest wiele. Wśród prezentów komunijnych królują praktyczne gadżety elektroniczne – odtwarzacze mp3/mp4 oraz czytniki e-booków. Są one idealnym upominkiem zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Ciekawym prezentem, z którego dziecko na pewno będzie zadowolone, jest iPod. To najpopularniejszy przenośny odtwarzacz, którego na całym świecie używa ponad 120 milionów osób, i który również nad Wisłą stał się przedmiotem pożądania.

Co roku w okresie komunijnym sprzedaż odtwarzaczy z logo jabłka wzrasta o kilkadziesiąt procent, w porównaniu do wcześniejszych miesięcy. Główną przyczyną upominkowej iPodomanii jest wyjątkowa jakość wykonania odtwarzaczy oraz ich funkcjonalność. Wszystkie zostały wykonane z anodyzowanego aluminium, dzięki czemu są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia.

Dodatkową zaletą aluminiowych obudów jest możliwość spersonalizowania odtwarzacza, przez wygrawerowanie na nim na przykład daty miejsca Pierwszej Komunii dziecka.

Najchętniej kupowanym urządzeniem jest iPod touch – najbardziej zaawansowany spośród całej rodziny odtwarzaczy i z wyglądu przypominający popularnego iPhone’a. Jeśli nie wiesz, czy lepszym prezentem będzie „empetrójka” czy mobilna konsola do gier, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie touch, łączący obie funkcjonalności. Rodzice i chrzestni mogą być pewni, że nie jest on jedynie sezonowym gadżetem lecz dzięki swoim możliwościom będzie wiernym towarzyszem przez wiele lat. Możliwości iPoda touch ogranicza jedynie wyobraźnia producentów akcesoriów i twórców oprogramowania dostępnego w App Store, e-sklepie z oprogramowaniem.

Na rynku można znaleźć m.in. słuchawki, barwne etui i pokrowce, a także głośniki oraz stacje dokujące.

iPod touch to także przenośny komputer, mieszczący się w dłoni. Oferuje nie tylko kochane przez drugoklasistów trójwymiarowe gry, ale też pożyteczne programy wspierające edukację najmłodszych – encyklopedie, czy słowniki wyrazów obcych.

Bardzo ciekawym produktem jest też iPod nano. Ten niewielki odtwarzacz jest dostępny w aż 8 kolorach, dzięki czemu można doskonale dopasować go do gustu dziecka. Mimo niewielkich rozmiarów, nano posiada niemal wszystkie podstawowe funkcje iPoda touch, z wyjątkiem gier. Na nim dziecko obejrzy zdjęcia, czy film, posłucha muzyki i nakręci film podczas przerwy w szkole lub na wakacjach.

Z kolei iPod shuffle to doskonała propozycja dla dzieci stawiających pierwsze kroki w świecie Apple – prosty i zapewniający podstawową funkcjonalność, czyli odtwarzanie muzyki. Pośród pozostałych iPodów, shuffle wyróżnia się mikroskopijnym rozmiarem, klipsem umożliwiającym przypięcie odtwarzacza do ubrania oraz… głosem. iPod shuffle to pierwszy iPod, który mówi do swojego użytkownika. Dzieje się tak za sprawą funkcji VoiceOver. To właśnie dzięki niej nowy shuffle potrafi odczytać nazwę utworu oraz wykonawcy i robi to w 14 językach, w tym po polsku.

Bardzo dobrym pomysłem na prezent komunijny jest także zakup elektronicznego czytnika książek. BeBook Neo to czytnik, dzięki któremu wszystkie lektury szkolne można zabrać ze sobą. Co więcej, to jeden z pierwszych e-czytników z Wi-Fi, co sprawia, że brak książek w bibliotece przestaje być wymówką. Za pomocą kilku ruchów palcem po dużym ekranie o przekątnej 6 cali, w prosty sposób można pobrać, całkiem za darmo lub za niewielką opłatą, wiele interesujących książek.

Dostęp do szybkiego internetu, filmy, multimedialne prezentacje i programy odgrywają coraz większą rolę w procesie edukacji dzieci. Dlatego niektórzy rodzice zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego dla dziecka pierwszego komputera. Mimo popularności PC-tów, warto zwrócić uwagę na sprzęt firmy Apple. MacBooki i iPody coraz częściej wykorzystywane są nie tylko w rozrywce, ale też w edukacji najmłodszych.

Najbardziej dopasowanym do potrzeb ośmiolatka jest przenośny biały MacBook, który cechuje się pięknym, stylowym wzornictwem, wytrzymałą baterią pozwalającą na 7 godzin pracy, 13-calowym ekranem podświetlanym diodami LED oraz wbudowaną kamerą iSight.

Jednak najbardziej pożądaną cechą MacBooka, jako komputera dla dziecka, jest prostota jego obsługi i ciekawe programy multimedialne, będące w komplecie z komputerem.

źródło/autor: iSource

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu