Komfortowe połączenia w technologii DECT

Technologia DECT na dobre zagościła w polskich domach i biurach. Bezprzewodowe telefony i zestawy słuchawkowe gwarantują szeroki zasięg radiowy i wysoką wydajność energetyczną, zaś zakodowana transmisja radiowa zapewnia najwyższe bezpieczeństwo podczas komunikacji. Zalety bezprzewodowych połączeń doceniła firma Sennheiser Communications, producent zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych – system znalazł zastosowanie w zestawie słuchawkowym DW Office.

Stacjonarna telefonia bezprzewodowa (ang. DECT – Digital Enhanced Cordless Telecommunication) jest stosowana zarówno w biurach, jak i w domach. W polskich sklepach klienci coraz rzadziej pytają o telefony przewodowe, które ograniczają ruchy rozmówców i z których wystają nieestetyczne kable. Trudno się więc dziwić, że użytkownicy chętniej wybierają urządzenia bezprzewodowe, dzięki którym mogą swobodnie przemieszczać się w obrębie mieszkania czy biura, a nawet zabrać słuchawkę do ogrodu. Dzięki temu zawsze pozostają w telekomunikacyjnym centrum, telefon zawsze znajduje się pod ręką w awaryjnych sytuacjach, a żadna kluczowa informacja nie umknie uwadze. Zasięg systemów DECT nie jest wprawdzie tak duży, jak to jest w przypadku telefonów komórkowych, jest jednak wystarczający w domu i w przestrzeni biurowej. Dodatkowo korzystanie z bezprzewodowych telefonów stacjonarnych gwarantuje korzyści, o których nie możemy mówić w przypadku telefonów GSM, na przykład dobrą jakość dźwięku.

– Firma Sennheiser Communications z powodzeniem stosuje technologię DECT w bezprzewodowych zestawach słuchawkowych. Użytkownicy zestawu słuchawkowego DW Office mogą cieszyć się wygodą, bezpieczeństwem oraz znakomitą jakością dźwięku zarówno w trybie wąskopasmowym, jak i szerokopasmowym. Urządzenie firmy Sennheiser Communications gwarantuje zasięg do 180 metrów w wolnej przestrzeni i do 55 metrów w obrębie budynków, co zapewnia mobilność pracownikom biur i punktów call center – mówi Tomasz Sieńczyk, współwłaściciel i dyrektor ds. rozwoju firmy Garets. – DW Office idealnie wykorzystuje zalety nowej wersji technologii radiowej DECT (CAT-iq – Cordless Advanced Technology – internet and quality), gwarantując większy zasięg niż na przykład słuchawki bluetooth – dodaje.

Podstawowy zestaw DECT składa się ze stacji bazowej oraz aparatu, który często nazywany po prostu słuchawką. Elementy te mogą być ze sobą łączone w różny sposób, w zależności od potrzeb i ilości użytkowników. Osoby korzystające z DW Office w biurach mają możliwość organizacji konferencji telefonicznej za pomocą nawet 4 zestawów słuchawkowych.

Urządzenia stosowane w biznesie muszą gwarantować bezpieczeństwo. Rozmowy telefoniczne bardzo często dotyczą strategii firmy, rozmówcy niejednokrotnie operują kluczowymi dla przedsiębiorstwa danymi. Takie informacje nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Jedną z głównych zalet stosowania technologii radiowej DECT jest właśnie bezpieczeństwo. Obsługa wielu pracowników firmy, duża liczba stacji bazowych i zestawów słuchawkowych na zamkniętym obszarze wymaga spełnienia standardów bezpieczeństwa. Dzięki procedurze kodowania transmisji radiowej, system DECT uniemożliwia podpięcie się niepowołanych osób do linii użytkownika lub przechwycenie transmitowanych danych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu