Gotowanie z dziećmi jest fajne

Tagi:

To, że gotowanie stało się modnym sposobem spędzania czasu, nikt nie ma już chyba wątpliwości. Coraz częściej gotowanie traktowane jest jako zabawa i sposób spędzenia wolnego czasu: gotujemy dla rodziny, dla przyjaciół i z przyjaciółmi, dlaczego nie mielibyśmy gotować z dziećmi? Kotlet.tv – kulinarny serwis internetowy, który swoje przepisy prezentuje w formie filmów wideo – uruchomił nowy dział „Dla dzieci”.

Głównym celem nowego działu Kotlet.tv ma być zachęcenie rodziców do gotowania ze swoimi pociechami. Wielu rodzicom jak i ich dzieciom temat jedzenia nie kojarzy się niestety najlepiej. Jego przygotowanie to czas kiedy maluchy się nudzą i nie chcą zrozumieć, że mama czy tata są właśnie zajęci i nie mają dla nich czasu. To też czas sprzeczek o zabawki lądujące na blacie kuchennym czy kręcenie się pod nogami i przeszkadzanie. Jeśli dodać do tego stres związany z codziennym pośpiechem i to, że końcowy efekt i tak rzadko zadowala maluchy, które zwykle wolałyby zjeść coś innego dostajemy raczej mało zachęcający widok.

A gdyby tak co jakiś czas zmienić reguły gry i pokazać dzieciakom, że jedzenie i jego przygotowanie to zabawa dla całej rodziny, że to coś miłego, fajnego i radosnego? Ten wspólnie spędzony czas pomaga w budowie więzi a przekazane nawyki i towarzysząca rodzinnemu gotowaniu atmosfera miło zapisze się w pamięci dzieci. Przy okazji można nauczyć dzieci, że przygotowanie czegoś samemu daje satysfakcję i jest dużo lepsze niż sięganie po łatwo dostępne niezdrowe przekąski. Budujemy tym samym prawidłowe wzorce i zachowania żywieniowe, co jest szczególnie ważne w czasach kiedy króluje fast food, a problem z otyłością wśród dzieci narasta w zastraszającym tempie.

Przepisy proponowane dla dzieci przez Kotlet.tv są proste i nie wymagają wiele energii i czasu. Każdy z nich został zaprezentowany także w postaci filmu wideo. Przy ich doborze twórcy serwisu kierowali się przede wszystkim tym, żeby rodzinne gotowanie stanowiło dobrą zabawę. W sekcji z przepisami dla dzieci na Kotlet.tv z czasem będą pojawiać się także propozycje skierowane do samych rodziców, głównie pokazujące jak w potrawach dla najmłodszych domowników przemycić zdrowe i wartościowe produkty.

Gotowanie z najmłodszymi jest coraz modniejsze, co dobrze widać na małym ekranie. Wiele stacji telewizyjnych produkuje programy kulinarne w których rolę gotujących gospodarzy pełnią dzieci. Podkreślany jest przy tym aspekt edukacyjny i chęć krzewienia dobrych wzorców żywieniowych. Nowy projekt Kotlet.tv stara się wpisać w ten właśnie nurt.

źródło/autor: Kotlet.tv

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu