Wyniki badania- „Stosunek Polaków wobec prezentów na Pierwszą Komunię Świętą”

Laptopy, najnowszy model telefonu czy kłady… wiele osób już zastanawia się nad pomysłem na najbardziej efektowny prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Jaki mamy stosunek do tych nowych trendów? Ile pieniędzy przeznaczamy na ten cel? Aby odpowiedzieć na te pytanie w dniach 15.03.10-15.04.10 została przeprowadzona sonda we współpracy z portalem erodzina.pl dotycząca stosunku Polaków wobec zakupu prezentów na Pierwszą Komunię Świętą.

Witryny sklepów już zachęcają hasłami reklamowymi zapraszając do zakupu: najnowszego laptopa, konsoli czy pojazdu terenowego… A wszystko to z okazji zbliżającej się Pierwszej Komunii Świętej. Aby dowiedzieć się jaki Polacy mają stosunek do tych trendów w dniach 15.03-15.04 została przeprowadzona sonda we współpracy z portalem erodzina.pl w której wzięło udział 189 respondentów. Na zadane pytanie: „Jaką kwotę przeznaczyłby/łaby Pan(i) na prezent na uroczystość Komunii Świętej?” 29,6 % osób odpowiedziało w przedziale 300-400 zł, a 22,2% wydałoby w granicach 100-200 zł. Zdecydowaną mniejszość stanowią osoby, które na prezent na Pierwszą Komunię Świętą wydałyby powyżej 1500 zł – 4,7%. Jednym z czynników wpływających na spadek deklarowany wydatków może być kryzys.

Coraz bardziej powszechne jest stanowisko, że Biblia i medalik to prezenty komunijne, które odchodzą do lamusa, a zastępują je pojazdy terenowe oraz elektroniczne gadżety, które często nie niosą za sobą żadnych wartości edukacyjnych. Wśród respondentów na pytanie „Czy popiera Pan(i) trend kupowania dzieciom na Komunie Świętą sprzętu motoryzacyjnego takiego jak: kłady, skuter czy motor?” – 88,9% nie zgadza się z nim, a 81,5% nie popiera zakupu sprzętu IT (t.j komputery, komórki, Ipod ).

Polacy skłaniają do wyboru na Komunię Świętą prezentów o charakterze edukacyjnym jak n.p instrument muzyczny- 59,3%. „W majowym okresie zauważamy zdecydowanie większe zainteresowanie zakupem keyboardów Casio przeznaczonym dla osób rozpoczynających swoja przygodę z muzyką. Jest to dla mnie zrozumiałe, że zaproszeni na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej goście oprócz pamiątkowego drobiazgu pragną spełniać dziecięce marzenia. Najlepszym okresem na rozpoczęcie nauki gry na instrumencie jest wiek ok. 5-8 roku życia, więc jestem przekonana, że taki prezent sprawi wiele radości obdarowanemu równocześnie spełniając walory edukacyjne”- powiedziała Magda Wiśniowska – koordynator ds. marketingu i promocji Zibi S.A

Źródło: Sondaż „Stosunek Polaków wobec prezentów na Pierwszą Komunię Świętą” przeprowadzony 15.03.10-15.04.10

źródło/autor: zibi

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu