VoIP i VDmaster ograniczają koszty

E-kancelaria.com – Pawłowski sp. komandytowa, Poznańskie Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz Bank Spółdzielczy w Witkowie to kolejne firmy, które zdecydowały się w ostatnim czasie na wykorzystanie technologii VoIP i zintegrowanie swoich systemów telekomunikacyjnych w ramach, stworzonego w Activis Polska sp. z o.o. systemu VDmaster.

VDmaster to, adresowany głównie do obsługi firm, system komunikacyjny oparty na wykorzystaniu technologii VoIP. Umożliwia on obsługę telekomunikacyjną i zintegrowanie wielu, często rozproszonych geograficznie, oddziałów firmy oraz tzw. pracowników mobilnych w ramach jednej, spójnej i elastycznej platformy – e-kancelaria.com posiada 11 oddziałów w całym kraju oraz, zlokalizowaną we Wrocławiu, centralę. Czynnik geograficzny jest również istotny w przypadku PTBS oraz Banku Spółdzielczego, który planuje rozbudowę sieci telekomunikacyjnej w swoich placówkach.

Oparcie telefonii na sieci IP pozwala na efektywniejsze wykorzystanie, najczęściej istniejącej już, struktury bez konieczności budowania dedykowanej sieci telekomunikacyjnej. Daje to oprócz zwiększenia efektywności łączności także konkretne efekty ekonomiczne w postaci obniżenia płaconych przez firmę rachunków. VDmaster jest systemem elastycznym, umożliwiającym stały rozwój zarówno jeśli chodzi o liczbę abonentów, numerów, rodzajów łączy jak i zakres realizowanych funkcji i usług. Elastyczność tego rozwiązania była szczególnie widoczna w przypadku PTBS. Wdrożenie polegało tam na sieciowaniu z wykorzystaniem VoIP wszystkich lokalizacji PTBS w Poznaniu oraz migracji posiadanej przez firmę numeracji do sieci INEA. Uruchomiona dla PTBS sieć IP PBX została dołączona do operatora za pomocą usługi SIP-Trunk. Rozwiązanie takie pozwoliło nie tylko na telefonowanie w ramach wszystkich obiektów PTBS za pomocą skróconej, wewnętrznej numeracji ale na istotną redukcję kosztów abonamentowych i kosztów połączeń jakie wiązały się z funkcjonowaniem firmy w poprzedniej, tradycyjnej infrastrukturze telekomunikacyjnej

System VDmaster może zostać połączony z innymi systemami informatycznymi, na przykład typu ERP (służących wspomaganiu zarządzania przedsiębiorstwem) czy CRM (system relacji z klientami). W firmie e-kancelaria.com sieć została wyposażona w systemowy rejestrator rozmów VoIP pozwalający na jednoczesne nagrywanie 3 traktów ISDN PRA oraz dowolnych rozmów realizowanych za pośrednictwem całego systemu korporacyjnego.

VD Master działa też w firmie Atrem SA integrując 150 stacjonarnych telefonów IP i aparaty dwusystemowe, oraz w sieci centrów diagnostycznych VOXEL, gdzie umożliwia, między innymi, centralną obsługę zgłoszeń pacjentów do różnych jednostek w ramach call-center. Rozwiązanie to obecne jest także w takich firmach i instytucjach jak Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Zakłady Mięsne Skiba w Chojnicach, Kopalnia Węgla Brunatnego „Konin” w Kleczewie SA, Urząd Miasta Grudziądza, Apator Toruń SA.

źródło/autor: CN Public Relations

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu