Rusza kampania BRITA Tester wody

Kilkumiesięczne poszukiwania BRITA Testera zakończyły się sukcesem. Spośród 3 tys. kandydatów wybrano pierwszego w Polsce degustatora wody kranowej. Został nim Krzysztof Stankiewicz, doktor nauk chemicznych z Poznania. Jego zadaniem będzie zbadanie jakości wody w 10 miastach Polski. Już 27 i 28 kwietnia BRITA Tester odwiedzi pierwsze miasto – Białystok.

BRITA Tester, podobnie jak kiper zajmujący się klasyfikacją potraw i napojów, będzie oceniał jakość wody kranowej poprzez badanie jej parametrów organoleptycznych tj. zapach, smak, barwę oraz jej twardość. Poza badaniami organoleptycznymi wody pochodzącej z wodociągów miejskich, BRITA Tester będzie pobierał próbki wody do badań laboratoryjnych. W laboratoriach Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego próbki będą poddawane wnikliwej analizie.

Po otrzymaniu wyników testów laboratoryjnych BRITA Tester będzie porównywał je z wynikami własnej analizy i przedstawiał badania opinii publicznej. Celem tych badań jest stworzenie mapy jakości wody w Polsce i obalenie stereotypów na temat wody kranowej. Działania BRITA Testera mają wykazać, czy woda kranowa w Polsce spełnia normy, jest bezpieczna, a także sprawdzić, czy nie wymaga stosowania filtrów do wody.

BRITA Tester będzie badał jakość wody w Polsce od kwietnia do końca lipca br. Szczegółowy harmonogram wizyt BRITA Testera i formularz zaproszenia znajduje się na stronie internetowej poświęconej akcji: www.tester.brita.pl.

Jeśli chcesz sprawdzić jakość wody w Twoim domu, zaproś BRITA Testera!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu