Rozlicz podatek z Wirtualną Polską

Zmodyfikowany serwis podatki.wp.pl jest znakomitym, bezpłatnym narzędziem służącym rozliczeniom podatkowym. Kontent witryny pogrupowany, wyróżniono działy szczególnie przydatne dla użytkownika.

Specjalny nacisk położono na opracowanie tych typów podatków, z którymi najczęściej ma do czynienia przeciętny Kowalski – PIT, PCC oraz Spadki i darowizny. Wyszczególniono rodzaje ulg i odliczeń (na dzieci, za Internet, na rehabilitację, itd.). Powstał dział Narzędzia, w którym znajdują się kalkulatory płac oraz zaległości odsetkowych, formularze podatkowe do pobrania, wyszukiwarka urzędów skarbowych (z adresami i telefonami). Osobna zakładka w tym dziale przeznaczona jest dla osób prowadzących księgowość on-line. Równie przydatny jest Niezbędnik, gdzie podatnik znajdzie terminarz rozliczeń, informacje o stawkach wybranych podatków, ulgach, odliczeniach, wysokości diet, ryczałtów i składek na ZUS.

W działach Wiadomości oraz Multimedia znajdują się bieżące i archiwalne informacje o podatkach w formie tekstowej i wideo.

W nowej wersji serwisu postanowiliśmy przegrupować posiadany przez nas kontent, a także położyć większy nacisk na działy, które mogą być przydatne osobom fizycznym. Nie zapominamy oczywiście o tematyce związanej z podatkami dla firm i przedsiębiorstw. Na razie skupiamy się na bieżącej publikacji informacji, jakie pojawiają się na te tematy, a już w najbliższej przyszłości planujemy rozbudowę tej części serwisu o kolejne funkcjonalności – podkreśla Adam Kubiak, Kierownik Działu Serwisów Ekonomicznych WP.

W zakładce Narzędzia znajduje się także niezwykle przydatna, darmowa aplikacja do rozliczenia podatku PIT za 2009 rok. E-pity to prosty i intuicyjny w obsłudze program, dzięki któremu każdy – szybko i bezpiecznie – rozliczy PIT-a. Wypełnienie formularza trwa kilka minut, a program krok po kroku podpowiada kolejne czynności. Gotowy formularz PIT można wysłać drogą elektroniczną lub zanieść osobiście do urzędu skarbowego. Program e-pity promuje także ideę społecznego zaangażowania. Za jego pomocą można przekazać 1% swojego podatku dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego. W ramach prowadzonej przez dostawcę oprogramowania, firmę e-file, akcji e-las, każde pobranie programu ze strony podatki.wp.pl sprawia, że 1 grosz trafia na akcję sadzenia drzew.

Program e-pity jest dostępny w serwisie podatki.wp.pl dzięki współpracy z firmą e-file.

http://podatki.wp.pl

źródło/autor: Wirtualna Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu