ProLogis przedłuża umowy najmu ponad 52 000 metrów kwadratowychw Chorzowie

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował o przedłużeniu trzech umów najmu obejmujących ponad 52 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej w ProLogis Park Chorzów.

„Jesteśmy dumni z tych trzech przedłużeń umów najmu.“ – powiedział Maciej Madejak, First Vice President ProLogis w Polsce. – „Przy tak agresywnej konkurencji na rynku deweloperów magazynowych kluczową kwestią jest sprostanie potrzebom najemców. Budowanie relacji z klientami opieramy na dzieleniu się naszą wiedzą i doświadczeniem.“

Trzy umowy najmu powierzchni na terenie ProLogis Park Chorzów przedłużono z:

  • firmą Raben, europejskim dostawcą usług logistycznych, który wynajmuje 28 800 metrów kwadratowych, powierzchni magazynowej w budynkach 1 i 2. Firma zajmuje obecnie około 54,300 metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej w pięciu budynkach ProLogis w Europie.
  • firmą FM Logistic, międzynarodowym operatorem logistycznym, który wynajmuje 19 500 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w budynku 1. FM Logistic, jest najemcą ponad 175,300 metrów kwadratowych powierzchni w centrach dystrybucyjnych ProLogis w Europie.
  • firma Ponetex, która oferuje pełen zakres usług logistycznych, wynajmująca ponad 4 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni produkcyjno-magazynowej w budynku 3.

ProLogis Park Chorzów jest nowoczesnym parkiem dystrybucyjnym, składającym się z dziewięciu budynków o całkowitej powierzchni magazynowej i biurowej ponad 233 000 metrów kwadratowych.

Doskonała lokalizacja Parku przy autostradzie A4 łączącej Niemcy z Ukrainą w pobliżu budowanego węzła dwóch największych polskich korytarzy transportowych (autostrady A4 wschód-zachód i A1 północ-południe) oraz w sąsiedztwie Pyrzowickiego lotniska pozwala na elastyczne składowanie i sprawną dystrybucję na rynkach lokalnych oraz do krajów sąsiadujących.

Klientami ProLogis Park Chorzów są także takie firmy jak: Aldi, Alfa Elektro, C.Hartwig Gdynia, Danone, KARLogistics, Kuehne+Nagel, Mid Ocean Logistics, Saint Gobain Construction Products, Wilhelm Karmann i VIP Collection.

Portfolio ProLogis w regionie Górnego Śląska składa się z pięciu parków dystrybucyjnych (27 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 520 000 metrów kwadratowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu