Pionierskie rozwiązania internetowe dla dłużników

System e-KRUK to nowatorska i pierwsza na polskim rynku platforma internetowa umożliwiająca nawiązanie interaktywnego kontaktu z dłużnikiem poprzez sieć Internet. Aby spełnić wszystkie oczekiwania pokładane w serwisie oraz zapewnić bezpieczeństwo informacji, cały serwis WWW zdecydowano się zbudować przede wszystkim w oparciu o technologie firmy Microsoft. Interfejs serwisu został wykonany w technologii ASP.NET w połączeniu z flash.

Wizualna część platformy została zaprojektowana przez profesjonalnych grafików oraz specjalistów od ergonomii interfejsu. Połączenie ich efektów pracy ze wspomnianymi rozwiązaniami pozwoliło uzyskać bardzo funkcjonalny, wygodny oraz przejrzysty serwis. Dodatkowo stworzono postać Tomasza – wirtualnego asystenta, który na każdej ze stron serwisu udziela porad i prowadzi dłużnika przez kolejne etapy zawierania ugody.

Ze względów bezpieczeństwa cały serwis WWW usadowiony jest na wydzielonym z firmowej domeny serwerze opartym na systemie operacyjnym MS Windows 2003. Z podobnych powodów cała komunikacja między e-KRUK a dłużnikiem odbywa się za pomocą kanału SSL opartego na certyfikacie wygenerowanym przez Unizeto Technologies S.A. zapewniającym wysoki poziom szyfrowania (RC4 128-bitowe). Pozwala to na uzyskanie wysokiego bezpieczeństwa wymiany informacji z serwisem, co w połączeniu z koniecznością logowania się internauty do głównej części systemu powoduje, że korzystanie z e-KRUKa jest równie bezpieczne, jak używanie rozwiązań bankowości elektronicznej.

Poza podstawowymi środkami bezpieczeństwa takimi jak autoryzacja i uwierzytelnianie użytkownika, szyfrowanie komunikacji, wydzielenie serwera WWW poza domenę oraz wykorzystanie jednokierunkowej komunikacji między serwerem produkcyjnym a serwerem e-KRUK, wykorzystano również mechanizmy backupujące, logujące oraz monitorujące działanie całego serwisu. Pozwalają one na ciągły nadzór nad prawidłowością funkcjonowania platformy zapewniając szybki czas reakcji w przypadku pojawienia się ewentualnych problemów oraz umożliwiają zapewnienie ciągłości działania na bardzo wysokim poziomie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu