NETGEAR zaprezentował dwa nowe zestawy z serii Powerline

AV XAVB5001 oraz AV+ XAVB5501 to dwa premierowe zestawy urządzeń NETGEAR ze znanej rodziny adapterów sieciowych Powerline. To urządzenia, które tworzą bezprzewodową sieć w domu za pośrednictwem zwykłego gniazdka elektrycznego.

NETGEAR posiada bogatą ofertę urządzeń z serii Powerline, która poszerzyła się o dwa nowe zestawy. Są one kompatybilne z międzynarodowym standardem dla tego typu urządzeń, jakim jest IEEE P1901 Powerline Standard. Oba adaptery Zapewniają jeszcze większe prędkości, dzięki czemu możliwe jest używanie „transferożernych” aplikacji, takich jak: gry online, rozmowy Voice over IP (VoIP), transfer bardzo dużych plików pomiędzy połączonymi urządzeniami wewnątrz sieci, a nawet bezpośredni streaming obrazu 1080p HD do kilku telewizorów równocześnie!

„W naszych domach przybywa urządzeń, które możemy obsługiwać za pośrednictwem sieci: komputery, drukarki, konsole do gier, odtwarzacze DVD Blu-Ray. Użytkownicy potrzebują rozwiązań, które pozwolą na używanie tych wszystkich urządzeń jednocześnie. Urządzenia Powerline im na to pozwalają.” – mówi Robert Kulasiński z NETGEAR Polska.

XAVB5001 oprócz dużych możliwości charakteryzuje się kompaktową obudową, o rozmiarach o połowę mniejszych niż pozostałe urządzenia z serii, natomiast XAVB5501 posiada rozwiązanie pozwalające na oszczędzanie energii. Oba urządzenia dostępne będą w powszechnej sprzedaży w trzecim kwartale 2010 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu