Kredyty hipoteczne taniej niż w banku?

Wiosenne ożywienie na rynku kredytów hipotecznych oznacza łatwiejszy dostęp szerszej grupy kredytobiorców do coraz korzystniejszych ofert kredytowych. Banki zaczynają ponownie walczyć o klientów i wracają do różnego rodzaju zachęt oraz promocji. Czy biorąc kredyt mieszkaniowy z pomocą pośrednika również możemy na nie liczyć?

„Właścicielem produktu jest bank i to on decyduje o cenie – czyli warunkach kredytu, w tym również promocjach. Niezależnie od kanału z jakiego korzystamy biorąc kredyt – czy będzie to placówka banku, pośrednik czy doradca finansowy – warunki jakie uzyskamy w danym banku powinny być takie same.” Mówi Łukasz Wojcieszak, prezes firmy Invigo S.A., która udostępnia kredyty hipoteczne przez Internet i telefon i dodaje: „Możliwości tradycyjnych pośredników, jeśli chodzi o kształtowanie oferty są ograniczone.”

Alternatywą jest jednak Internet, w którym korzystniej można kupić już wiele produktów i usług – teraz również kredyt hipoteczny. Każdy, kto planuje inwestycję związaną z nieruchomością może to zrobić przez Internet na stronie www.invigo.pl i podjąć samodzielną decyzję o wyborze jednego z 18 współpracujących z Invigo banków na podstawie aktualnych i obiektywnych informacji o ich ofertach.

Wykorzystując przewagę, jaką daje Internet, Invigo może zaoferować swoim klientom warunki korzystniejsze niż inni pośrednicy. Wprowadzany właśnie mechanizm dopłat do kredytów udowadnia, że – podobnie jak w przypadku ubezpieczeń direct – wybór kredytu i dopełnienie formalności przez Internet i telefon jest korzystniejsze finansowo. Co ważne: oferta kredytowa będzie taka sama, jak ta zaproponowana w banku, a dopłata do kredytu to specjalna premia od Invigo – klient zatem nie płaci za nią w żaden ukryty sposób.

Nowy element oferty Invigo to wynik szerszej strategii firmy: „Wykorzystując Internet i telefon w kontaktach z naszymi klientami, nie ponosimy kosztów związanych z prowadzeniem tradycyjnych oddziałów i dzięki temu możemy zaoferować klientom dodatkowe korzyści – mówi Łukasz Wojcieszak, Prezes Zarządu Invigo S.A. Kredyt uzyskany za naszym pośrednictwem jest równie atrakcyjny jak w banku. Biorąc go z Invigo można jednak dodatkowo zaoszczędzić – dodaje Wojcieszak.

Dopłaty do kredytów przeznaczonych na finansowanie zakupu nieruchomości lub budowę domu otrzymują wszyscy klienci Invigo, niezależnie od tego w jakim banku czy na jakich warunkach biorą kredyt. Jedynym warunkiem jest to, by kwota kredytu przekraczała 100 tys. zl. Premię otrzymają także osoby korzystające z rządowych dopłat w ramach programu „Rodzina na swoim”, a także klienci, którzy zdecydują się na kredyt konsolidacyjny lub pożyczkę hipoteczną.

Wysokość premii zależy od sumy kredytu. Przykładowo: dla kredytu od 300 do 350 tysięcy złotych wynosi ona 600 zł brutto, a pomiędzy 500 a 600 tys. zł – 1000 zł. W przypadku, gdy kwota kredytu przekracza 1 mln złotych, klient otrzyma premię w wysokości aż 3 tys. zł.

Wypłata środków jest bardzo prosta: premia jest przekazywana na przedpłaconej karcie VISA, która zostanie przesłana do klienta pocztą po upływie 30 dni kalendarzowych od dnia wypłaty kredytu. Dodatkowo płacąc otrzymaną kartą m.in. w salonach Batycki, Decorador czy Thalgo można skorzystać z programu rabatowego i otrzymać zniżkę wynoszącą od 5 do 20 proc. wartości dokonanych zakupów.

źródło/autor: Ciszewski Financial Communications

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu