HP wprowadza szeroką ofertę rozwiązań sieciowych, która rewolucjonizuje rynek

Wzmocnione portfolio oferuje zaawansowaną funkcjonalnie infrastrukturę sieciową o dwukrotnie wyższej wydajności i energooszczędności niż konkurencyjne rozwiązania

HP przedstawił dzisiaj kompleksowe portfolio produktów dla sieci brzegowych i szkieletowych (edge-to-core), stanowiące dla aktualnej oferty rynkowej bardzo poważną alternatywę pod względem technologicznym, energooszczędności oraz kosztów eksploatacji.

Nowe portfolio HP Networking łączy najlepsze elementy ofert HP ProCurve i 3Com, tworząc zaawansowaną infrastrukturę sieciową, która jest do dwóch razy szybsza przy mniejszym o połowę zużyciu energii, zapewniając przy tym obniżenie całkowitych kosztów eksploatacji o 65 procent.(1)

HP ogłosiło także, że jego najnowsze wewnętrzne centrum danych będzie w całości wykorzystywać produkty sieciowe HP, dowodząc, że niedawno połączone portfolio produktowe zapewnia skalowalność oraz właściwości wymagane w najbardziej krytycznych obszarach działania firmy.

HP Networking będzie zarządzał Marius Haas, wiceprezes i jednocześnie dyrektor generalny. Dział ten jest częścią jednostki HP obejmującej serwery, pamięci masowe i sieci (Enterprise Servers, Storage and Networking), organizacji kierowanej przez wiceprezesa i dyrektora zarządzającego Davida Donatelli.

Nowa oferta stanowi fundament strategii infrastruktury konwergentnej (HP Converged Infrastructure), która eliminując organizacyjne silosy serwerów, pamięci masowych i rozwiązań sieciowych, tworzy wirtualne pule zasobów w celu optymalnej obsługi procesów biznesowych.

– Nie ulega wątpliwości, że przedsiębiorstwa oczekują szerszego wyboru w zakresie oferty na rynku sieciowym – powiedział Mark Fabbi, wiceprezes i analityk firmy Gartner. – Rosną oczekiwania w zakresie tworzenia coraz bardziej elastycznej infrastruktury, aby móc sprostać dynamicznym oczekiwaniom biznesowym i trudniejszym warunkom gospodarczym. To wymaga, poszukiwania innowacyjnych i jednocześnie stabilnych rozwiązań alternatywnych oraz zastosowania odmiennego, zorientowanego na potrzeby biznesu podejścia w projektowaniu sieci.

Oferta HP Networking pozwala klientom wyeliminować dublowanie się urządzeń poprzez zintegrowanie środowisk przewodowych i bezprzewodowych przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa od szkieletu do brzegu sieci. Aby w jeszcze większym stopniu zredukować złożoność infrastruktury po stronie klientów, HP oferuje zintegrowane narzędzia do konfiguracji, instalacji i monitorowania sieci. Zapewnia to ujednolicenie polityki zarządzania, zmniejsza liczbę ludzkich błędów i umożliwia użytkownikom uzyskanie tych samych możliwości, niezależnie od sposobu dostępu.

Wraz z wprowadzeniem do oferty rozwiązań TippingPoint HP poszerzyło rodzinę produktów HP Secure Advantage w zakresie proaktywnej ochrony przed zagrożeniami. Rozwiązania te umożliwiają szybkie wdrożenie i są wspierane przez światowej klasy zespół naukowców zajmujących się bezpieczeństwem sieci w TippingPoint DVLabs. Ta organizacja badawcza, z siedzibą w Austin w stanie Teksas w USA, zajmuje się wykrywaniem i analizą luk w systemach zabezpieczeń.

– Klienci oczekują od rozwiązań sieciowych mniejszej złożoności, wyższej wydajności oraz lepszej elastyczności – powiedział Haas. – Zintegrowana oferta sieciowa HP stanowi wyzwanie, wprowadzając innowacyjną technologię, która umożliwia konwergencję serwerów, pamięci masowych i sieci. Dzięki temu pozwala klientom na uzyskanie lepszych współczynników ekonomicznych oraz optymalnych rezultatów.

Otwarte standardy, interoperacyjność i brak uzależnienia od jednego dostawcy

Oferta HP Networking zapewnia zaawansowaną funkcjonalność sieciową, opartą na uznanych branżowych standardach i kompatybilność z rozwiązaniami wielu dostawców. Technologie HP mogą być włączane bez zakłóceń do istniejących sieci, wnosząc jednocześnie do tradycyjnych środowisk nowy poziom elastyczności, bezpieczeństwa i łatwości zarządzania.

Rozwiązania HP Networking wykorzystują wiedzę i doświadczenie ostatnich 25 lat, a także technologie opracowane w ramach branżowej współpracy i wspólnych działań w zakresie integracji technologii. Dzięki temu klienci mogą w pełni skorzystać z innowacji opracowywanych na podstawie realnych potrzeb rynkowych, a także wykorzystywać zaawansowane technologie przy zdecydowanie niższym całkowitym koszcie ich posiadania.

W odpowiedzi na konkretne potrzeby klientów i globalne zapotrzebowanie

W skład nowej oferty wchodzą cztery rodziny produktów, które odpowiadają na konkretne wymagania klientów, poczynając od instalacji w oddziałach, na centrach obliczeniowych kończąc. Wszystkie rozwiązania są wspierane przez HP Services i sprzedawane zarówno przez HP jak też sieć 40 000 wyspecjalizowanych partnerów, tworzących kanał dystrybucji.

Dzieki grupie ponad 5 000 specjalistów w dziedzinie infrastruktury sieciowej i usług głosowych, którzy mogą pochwalić się ponad 14 000 certyfikatów, HP zapewnia pełen cykl życia usług sieciowych, obejmujących technologie własne oraz partnerów, wspierając organizacje w wydajnym zarządzaniu sieciami i przyspieszając uzyskanie przez nie korzyści biznesowych z inwestycji w technologie.

Integracja portfolio rozwiązań 3Com zdecydowanie wzmacnia pozycję HP w Ameryce Łacińskiej oraz w Chinach – na najszybciej rosnących rynkach na świecie – dzięki wysoko-wydajnym produktom sieciowym, oferowanym pod marką H3C.

Telekonferencja

Aby obejrzeć nagranie z telekonferencji na której zostały przedstawione dalsze szczegóły planu transformacji rynku sieciowego, należy zarejestrować się na stronie:

http://hpbroadband.com/%28S%28b1llgcq5yzmtqo55fvrsm521%29%29/program.aspx?key=HP041910

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu