Forum MURATORA – nowy wymiar

Forum MURATORA, pierwsze i największe w polskim internecie forum dyskusyjne o tematyce budowlanej, będące częścią serwisu www.muratordom.pl, zyskało nowy wymiar. W nowej odsłonie ta istniejąca od 2001 roku arena wymiany informacji i doświadczeń między budującymi, modernizującymi i wykańczającymi domy, została wzbogacona o nowoczesne rozwiązania, nadające jej bardziej interakcyjny i społecznościowy charakter.

„Przekształcając Forum MURATORA w platformę społecznościową, jego wartości merytoryczne pozostawiliśmy praktycznie bez zmian, a do tego, co najcenniejsze dodaliśmy nowe funkcjonalności, oparte na skrypcie Vbulletin. Wprowadziliśmy nową nawigację i szatę graficzną. Wszystkie zabiegi miały służyć zwiększeniu użyteczności forum, poszerzeniu zasięgu witryny oraz budowaniu grona zaufanych odbiorców” – powiedziała dr Agnieszka Starewicz-Jaworska, Project Manager.

Filarem forum jest podział materii budowlanej na działy tematyczne. Teraz dyskusje o oknach czy ogrzewaniu toczą się w wydzielonych działach. Łatwiej dotrzeć do informacji i uzyskać radę. Dzienniki Budowy, czyli relacje inwestorów z budów zyskały strukturę blogów z komentarzami. Grupy lokalne stały się miejscem wymiany doświadczeń o najlepszej hurtowni w okolicy czy sprawdzonej ekipie, ale też lokalnym punktem zebrań – klubowicze mogą zdecydować, że na przykład będą walczyć o doprowadzenie gazu na ich osiedle. Poprzez Grupy nowi forumowicze mają okazję poznawać sąsiadów. Z kolei Kluby użytkowników łączą miłośników domów z bali czy zwolenników pomp ciepła.

W nowej odsłonie podkreślono bezcenną wartość Forum MURATORA – bezinteresowną radę i pomoc udzielaną przez ludzi związanych z branżą przez zawód lub doświadczenie. Osoby te, liderzy, mają zaszczytny status Najlepszych Doradców i są promowani na forum.

Liczy się też towarzyska część forum. Tu niezmiennie największą popularność ma dział „Psycholog dyżurny – czynne 24 godziny na dobę”. Z wirtualnych znajomości i dyskusji wynika jeszcze jedna specyfika społeczności Forum MURATORA – akcje charytatywne. Portal chce prowadzić cyklicznie aukcje na rzecz ludzi w potrzebie.

„Nowe forum jest naszą odpowiedzią na oczekiwania forumowiczów” – mówi Andrzej T. Papliński, administrator forum. – „Mamy świadomość, że to użytkownicy tworzą klimat tego miejsca, a zadaniem redakcji jest dostarczanie nowych możliwości do jeszcze bardzie praktycznej wymiany doświadczeń i pełniejszego… życia z forum. Dla wielu forumowiczów dzień zaczyna się od wizyty na forum.muratordom.pl.”

Mając świadomość ogromnego potencjału Forum MURATORA, stworzono klientom reklamowym nowe możliwości prezentacji produktów i usług. Przykładem jest Ekspert na Forum – narzędzie dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Panel ekspercki daje im możliwość dyskusji, udzielania fachowych porad oraz prezentacji swoich produktów lub usług szerokiej grupie budujących i remontujących z całej Polski.

Propozycja skierowana do firm jest unikalna – żadne inne forum internetowe nie daje tak dużego zasięgu dotarcia do osób zainteresowanych tematyką budowlaną, remontową czy wnętrzarską.

źródło/autor: MURATOR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu