Canon: nowe niskonakładowe monochromatyczne systemy druku z serii imageRUNNER ADVANCE

Firma Canon Europe zaprezentowała dziś trzy nowe profesjonalne, niskonakładowe systemy druku monochromatycznego: modele imageRUNNER ADVANCE 8085, 8095 oraz 8105. Urządzenia są przeznaczone dla działów CRD (centralnych/korporacyjnych działów reprograficznych) oraz środowisk „print-for-pay” i są pierwszymi profesjonalnymi rozwiązaniami monochromatycznymi zbudowanymi na platformie technologicznej Canon imageRUNNER ADVANCE. Podobnie jak ich kolorowe odpowiedniki, trzy nowe modele, oferujące druk z szybkością odpowiednio 85, 95 i 105 stron na minutę, spełniają potrzeby profesjonalnych usługodawców, którzy drukują w niższych nakładach niż użytkownicy maszyn imagePRESS.

Modularna konstrukcja nowych maszyn, dobrze znana użytkownikom modelu imageRUNNER ADVANCE C9000 PRO, sprawia, że są one niezwykle wszechstronne pod względem potencjalnych zastosowań. Urządzenia imageRUNNER ADVANCE 8085, 8095 oraz 8105 stanowią atrakcyjną propozycję zarówno dla placówek edukacyjnych potrzebujących rozwiązań klasy podstawowej do tworzenia prostych, zszywanych, czarno-białych arkuszy egzaminacyjnych, jak również firm wymagających w pełni skonfigurowanego rozwiązania niskonakładowego do druku większych dokumentów ze skomplikowanym wykończeniem.

Modele z serii imageRUNNER ADVANCE 8000 zapewniają wysoką wydajność i jakość obrazu z maksymalną rozdzielczością 1200 x 1200 dpi. Obsługują nośniki o gramaturze do 256 g/m2 (do 220 g/m2 w przypadku druku dwustronnego) oraz rozmiary arkusza większe niż SRA3, co stanowi istotny postęp w porównaniu z serią Canon iR7000, którą mają zastąpić. Dodatkowy wzrost wydajności w stosunku do urządzeń iR7000 jest zasługą nowych opcji wykończeniowych i skróconego czasu nagrzewania, a także kontrolera Canon, który oferuje rzeczywistą, a nie emulowaną obsługę języka Adobe PostScript 3 we wszystkich trzech nowych modelach. Drukarki mogą być wyposażone w RIP Fiery imagePASS-U1 lub w opcjonalne kontrolery druku Canon Adobe PostScript lub PCL, w zależności od środowiska produkcyjnego.

Seria imageRUNNER ADVANCE 8000 uwzględnia tendencję w kierunku mniejszych, ale bardziej skomplikowanych zadań druku. Oferuje tę samą szeroką gamę opcji wykończeniowych co popularna seria kolorowych modeli imageRUNNER ADVANCE PRO: profesjonalne dziurkowanie, zszywanie do 100 arkuszy, łamanie i zszywanie broszur do 20 arkuszy, przycinanie broszur i pięć typów składania (składanie w Z, listowe do wewnątrz, listowe na zewnątrz, na pół i podwójne równoległe).

Nowe urządzenia zostały opracowane w ramach systemu projektowania Canon Life Cycle Assessment (LCA), co pozwala ograniczyć emisje dwutlenku węgla w całym cyklu ich życia, od produkcji przez logistykę i dostawę po zużycie energii podczas użytkowania. Nowa seria, w której zastosowano „zielone” technologie, takie jak plastik pochodzący z recyklingu i biotworzywa, pozwala zredukować emisję CO2 o ponad 30 proc. w porównaniu z poprzednimi modelami. Monochromatyczne drukarki imageRUNNER ADVANCE 8000 oferują najniższe łączne zużycie energii w swojej klasie (Total Energy Consumption, TEC — według definicji ENERGY STAR®) i są zgodne z dyrektywą RoHS. Nowe modele cechują się większą energooszczędnością i zużywają ponad 50 proc. mniej energii niż poprzednie modele, zaledwie 1,5 wata w trybie uśpienia.

„Od czasu premiery kolorowego niskonakładowego modelu imageRUNNER ADVANCE PRO zeszłej jesieni obserwujemy wyjątkowy popyt na te urządzenia – w ciągu pierwszych sześciu tygodni dostarczyliśmy ponad 250 sztuk. Zdaniem klientów maszyny te spełniają ich potrzeby w zakresie wysokiej produktywności i jakości, ale przy niższych nakładach kapitałowych, ograniczonym ryzyku i szybszym zwrocie z inwestycji. Klienci doceniają możliwość rozbudowy urządzeń w miarę zmieniających się potrzeb klientów, różnorodnych typów zleceń i rosnących nakładów. Dlatego naturalną decyzją było wprowadzenie nowych, czarno-białych modeli, które zaoferują użytkownikom te same korzyści, a zatem, jak sądzimy, będą bardzo atrakcyjną propozycją szczególnie dla działów CRD” – powiedział David Preskett, dyrektor ds. druku profesjonalnego w Canon Europe.

Monochromatyczna seria imageRUNNER ADVANCE będzie dostępna bezpośrednio w europejskiej sieci sprzedaży firmy Canon, a także u autoryzowanych dealerów, którzy mogą zagwarantować wysoką jakość doradztwa, serwisu i wsparcia posprzedażnego.

„Jak wiemy z naszych własnych badań, działy CRD coraz częściej starają się samodzielnie realizować zadania druku, aby uzyskać większe oszczędności i w ten sposób poprawić wyniki finansowe firmy. Łącząc wszechstronność i jakość nowych, czarno-białych drukarek imageRUNNER ADVANCE z oprogramowaniem do zarządzania obiegiem dokumentów (takim jak Helix Production Workflow), programem Essential Business Builder i wsparciem posprzedażnym, Canon może nawiązać ścisłą współpracę z działami CRD, aby pomóc im w wykorzystaniu istniejących okazji do rozwoju druku cyfrowego oraz zainspirować do znajdowania nowych” – dodał David Preskett.

1* Pobór mocy urządzeń z serii Canon imageRUNNER ADVANCE 8000 w trybie „uśpienia” zredukowano do zaledwie 1,5 wata w porównaniu z 3,6 wata w przypadku drukarki Canon iR7000.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu