Bezpłatne webinaria Solemis: „Jak Business Intelligence rewolucjonizuje zarządzanie firmą”

Solemis Group SA rozpoczyna wiosenny cykl bezpłatnych webinariów – seminariów internetowych – poświęconych narzędziom Business Intelligence i ich roli we wspomaganiu podejmowania decyzji na różnych szczeblach zarządzania w przedsiębiorstwie. Webinaria to bardzo wygodna dla uczestników forma interaktywnego (dwustronna komunikacja), zdalnego uczestnictwa w seminariach za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Uczestnicy oszczędzają czas i koszty dojazdu.

Webinaria Solemis startują w połowie kwietnia. Zajęcia trwają 2 godziny i są podzielona na bloki tematyczne dostosowane do potrzeb różnych grup użytkowników systemów BI w przedsiębiorstwie. Webinaria prowadzą eksperci Solemis Group. Informacje o webinariach pojawiać się będą sukcesywnie na stronie www.solemis.com.

„W dzisiejszych czasach menedżerowie mają coraz mniej czasu by poznawać narzędzia, które mogą im z jednej strony zaoszczędzić tak cenny czas, a jednocześnie dać podstawy do szybkiego podejmowania decyzji opartych nie na wyczuciu ale na analizie aktualnych danych w ich firmie” – mówi Ryszard Sadowski, Prezes Solemis Group SA. „Z drugiej strony, z naszej praktyki wiemy, że nic lepiej nie przemawia do wyobraźni jak bardzo konkretne prezentacje i przykłady – czyli bezpośredni kontakt z wieloma osobami u potencjalnego klienta. Mamy więc problem jak zorganizować seminarium dla klienta, który nie ma czasu … webinaria czyli internetowe seminaria są naszym rozwiązaniem tego problemu. Dwustronna komunikacja uczestnik – prowadzący zapewnia atrakcyjność i efektywność webinarium.”

Webinaria doskonale wpisują się w ideę optymalizacji zarządzania poprzez stosowanie nowoczesnych narzędzi m.in. BI. Nie tracąc cennego czasu na podróże, nie ruszając się sprzed własnego komputera, uczestnik webinarium staje „oko w oko” z prelegentem ekspertem, a dodatkowo jest w grupie innych słuchaczy. Jeśli wszyscy są aktywni, zadają pytania i maja uwagi – to następuje wzajemna wymiana doświadczeń jak przy tradycyjnych seminariach.

Webinarium – na czym to polega

Webinarium to seminarium prowadzone w internecie. Uczestnicy webinarium obserwują prezentację prowadzącego w oknie przeglądarki internetowej na swoim komputerze (w zaproszeniu uczestnicy dostają odpowiedni link WWW, na który klikają i w ten sposób łączą się z prowadzącym), w swoim miejscu pracy czy w domu. Słyszą go w głośnikach komputera lub bardziej kameralnie w słuchawkach. Na swoich ekranach uczestnicy widzą materiał prowadzącego –przesyłany bezpośrednio z komputera prowadzącego, a jego głos słyszą w tle.

Istotne dla uczestników jest to, że jeśli w swoim komputerze mają mikrofon, to mogą z prowadzącym rozmawiać, tak jakby siedzieli na sali wykładowej. Jeśli nie mają mikrofonu to mogą komunikować się z prowadzącym za pomocą komunikatora internetowego – np. Skype lub dedykowanego do oprogramowania obsługującego webinarium – „GoToMeeting” w przypadku Solemis.

Webinarium – wymagania techniczne

Uczestniczenie w webinarium nie wymaga praktycznie dodatkowego wyposażenia typowego komputera biurowego. Musi on mieć głośniki i najlepiej – choć niekoniecznie – mikrofon. Do oglądania webinarium potrzebna jest też przeglądarka internetowa – Internet Explorer, Fire Fox, Chrome, Opera lub Safari. Odpowiednia wtyczka (plug-in) instaluje się automatycznie podczas pierwszego webinarium.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu