Internauta kupi rower. Tanio

Tanie rowery, rolki oraz akcesoria rowerowe zyskały wiosną na popularności wśród internautów – wynika z danych internetowej porównywarki cen Okazje.info. Kategoria rowery osiągnęła w marcu wzrost oglądalności o ponad 200 %.

– Dla każdej ze sportowych kategorii kluczowym kryterium wyboru okazuje się cena – Aż 62 % osób odwiedzających strony kategorii „rowery i akcesoria” korzystało z filtru najtańszych produktów – mówi Justyna Staszewska z porównywarki Okazje.info. – Cena najczęściej przeglądanych ofert rowerów nie przekracza zwykle 500 zł – dodaje. Na oszczędność stawiamy też wybierając rolki – produkty z drugiego pod względem oglądalności sportowego działu.

Popularność obu kategorii wiąże się częściowo ze zbliżającym się okresem komunijnym.

Częściowo, bo w dużej mierze chodzi o przygotowanie posiadanych już rowerów do nowego sezonu. Najczęściej poszukiwane akcesoria to kaski, sakwy oraz foteliki rowerowe.

Wraz z nastaniem przyjaznych warunków atmosferycznych, internauci rezygnują stopniowo z zakupu stacjonarnego sprzętu fitness – rowerów i bieżni treningowych czy stepperów, które cieszyły się dużą popularnością w poprzednich miesiącach. Z nadejściem wiosny zainteresowanie w kategorii siłownia i fitness spadło o 13 %.

źródło/autor: okazje.info