Ekoinnowacyjny pomysł na biznes

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE wraz z serwisem TwojeInnowacje.pl zaprasza na dzień informacyjny oraz warsztaty dedykowane projektom pilotażowym i powielania rynkowego w dziedzinie ekoinnowacji. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia w Warszawie w siedzibie Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN.

Komisja Europejska w ramach Programu na rzecz Przedsiębiorczości i Innowacji (CIP EIP) w 2010 r. oferuje 30 mln euro dla projektów zakładających pierwsze zastosowanie lub powielanie rynkowe ekoinnowacyjnych technik, produktów i praktyk, których celem jest komercjalizacja danego rozwiązania. Główne obszary wsparcia obejmują recycling materiałów, budownictwo, przemysł spożywczy, jak również tzw. „zielony biznes”. Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, ale mogą brać niej udział także duże przedsiębiorstwa jak i inne podmioty prawne.

Podczas spotkania przedstawione zostaną zasady najnowszego konkursu oraz przykłady projektów, które otrzymały dofinansowanie. W części warsztatowej zaprezentowane zostaną praktyczne informacje związane z przygotowaniem wniosku projektowego. Spotkanie poprowadzą eksperci KPK, przedstawiciele Komisji Europejskiej, jak również beneficjenci wcześniejszych konkursów.

Patronat medialny nad spotkaniem objął portal TwojeInnowacje.pl.

Program spotkania, rejestracja i dodatkowe informacje: http://www.kpk.gov.pl/aktualnosci/imprezy/i.html?id=3985

źródło/autor: TwojeInnowacje.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu