Bio Inventions S.A. podpisała umowę licencyjną z Stem Cells Spin sp. z o.o.

Bio Inventions S.A. – spółka dystrybucyjno – produkcyjna działająca w branży biotechnologicznej notowana, na NewConnect – może rozpocząć wytwarzanie pierwszych produktów. Stało się to możliwe po podpisaniu przez Spółkę umowy licencyjnej z największym akcjonariuszem firmą Stem Cells Spin sp. z o.o. (SCS).

Pierwszymi produktami, które Bio Inventions wypuści na rynek są produkty przeznaczone dla weterynarii: krem i tonik pod nazwą Velvetina.

– „W krótkim czasie od wejścia na rynek NewConnect udało nam się znaleźć miejsce na uruchomienie produkcji oraz podpisać umowę licencyjną na pierwsze produkty. Myślę, że spełniliśmy oczekiwania Inwestorów, którzy nam zaufali. Mamy recepturę, mamy dostęp do nowoczesnej infrastruktury. Spodziewamy się, że laboratorium będziemy w stanie uruchomić do końca sierpnia i już na wstępnym etapie powinno nam dawać możliwość samodzielnej produkcji dla klientów. Możemy spokojnie kontynuować już rozpoczęte rozmowy z potencjalnymi odbiorcami. Jeśli nic nie przeszkodzi, to pierwsze przychody ze sprzedaży pojawią się już w następnym kwartale.” – mówi Janisław Muszyński, Prezes Zarządu Bio Inventions S.A.

Bio Inventions S.A. w styczniu br. przeprowadziła emisję akcji, z której pozyskała 0,5 mln złotych. Środki te zostaną przeznaczone przede wszystkim na stworzenie kanału dystrybucji produktów na licencji spółki Stem Cells Spin sp. z o.o., a także innych firm biotechnologicznych działających na polskim rynku. Od 12 kwietnia 2010r Spółka jest obecna na rynku NewConnect. Głównymi akcjonariuszami Bio Inventions S.A. są: Stem Cells Spin Sp. z o.o. (60,61%) oraz fundusz BIO-MED Capital S.A. (30,30%).

źródło/autor: Public Image Advisors

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu