Lofty „U Scheiblera” mają pozwolenie na użytkowanie

Rewitalizacja łódzkiej fabryki Karola Scheiblera – słynne lofty „U Scheiblera” – dobiega końca. Na terenie inwestycji trwają już tylko prace porządkowe. W dniu 19 kwietnia 2010, obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, że z formalnego punktu widzenia pierwsi mieszkańcy mogą się już wprowadzać do swoich loftów.

Pozytywną opinię wydały instytucje, które prowadziły kontrolę na terenie inwestycji „U Scheiblera”: Państwowa Inspekcja Sanitarna, Państwowa Straż Pożarna, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Nadzór Budowlany. W ciągu najbliższych kilku dni rozpocznie się wydawanie kluczy do apartamentów. Z uwagi na rozmiary inwestycji i dużą liczbę loftów procedura wydawania lokali będzie odbywać się stopniowo i może potrwać nawet do kilku tygodni.

Projekt „U Scheiblera” (przy ul. Tymienieckiego 25, Łódź) – to adaptacja zabytkowej, XIX-wiecznej przędzalni Karola Scheiblera na oryginalne przestrzenne mieszkania zwane loftami. Powstało tu 421 apartamentów o powierzchni od 40 do 200 m2. Podczas przebudowy zabytkowej przędzalni projektanci starali się jak najmniej ingerować w historyczną bryłę obiektu. Zdecydowano się też przywrócić pierwotny kształt budynku. Elementem wyróżniającym lofty „U Scheiblera” są ogromne pofabryczne okna, które zostały zachowane w oryginalnym kształcie, a także żeliwne słupy charakterystyczne dla postindustrialnej architektury. Obiekt przykryto nowym dwuspadowym dachem. W środkowej części zadaszenia zostawiono świetlik, przez który światło dzienne dociera do atrium, stanowiącego jednocześnie część wspólną budynku. Oprócz tego, w różnych partiach dachu wbudowane są tarasy, z których będą mogli korzystać właściciele usytuowanych na górze apartamentów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu