Sanyo PLC-WM4500L i PLC-WM5500L

Rozdzielczość WXGA (1280×800), jasność odpowiednio 4500 ANSI lumenów (model WM450L) i 5500 ANSI lumenów (WM5500L), kontrast 800:1, funkcja PIP (picture-in-picture) oraz picture-by-picture, 7 W głośnik, wymienne obiektywy i zdalnie sterowane, elektryczne regulowane obiektywy (Lens-Shift, zoom i ostrość) oraz unikalna funkcja Corner Keystone Correction – precyzyjnej korekcji narożników obrazu.

Gwarancja: 3 lata na projektor, a na lampę 1 rok (max 1000 godzin).

Firma SANYO, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku, rozszerza paletę profesjonalnych, panoramicznych projektorów o rozdzielczości WXGA, wprowadzając dwa nowe modele o dużej jasności – PLC-WM4500L i PLC-WM5500L – o jasności odpowiednio 4500 i 5500 ANSI lumenów.

Raport firmy Futuresource Consulting Ltd. monitującej rynek, wskazuje, że liczba sprzedanych projektorów WXGA w 2009 roku podwoiła się w porównaniu z rokiem 2008. Powodem tak szybkiego wzrostu jest w dużej mierze fakt, że niemal wszystkie notebooki i komputery dostępne dziś na rynku mają panoramiczne ekrany – podłączenie panoramicznego projektora sprawia, że nie jest konieczne przeskalowywanie obrazu do innych proporcji i obraz nie traci nic z oryginalnej jakości. Analitycy Futurescore przewidują, że ten trend wzrostowy zapotrzebowania na projektory WXGA – szczególnie w rozwiązaniach biznesowych i edukacyjnych – utrzyma się także w bieżącym roku.

Najwyższa jakość obrazu

Wysoka jasność w połączeniu z nieorganicznymi panelami LCD o kontraście 800:1 – nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach – gwarantują fascynującą jakość obrazu o naturalnych, żywych i głębokich barwach, z dużą liczbą szczegółów zarówno w światłach jak i w cieniach.

Nieorganiczne panele LCD tych projektorów absorbują znacznie mniej promieniowania UV emitowanego przez lampę, co znakomicie wydłuża ich żywotność i jakość uzyskiwanego obrazu.

Model PLC-WM5500L wyposażony jest w mechaniczną przesłonę umożliwiającą szybkie i całkowite odcięcie strumienia świetlnego – bez wyłączania projektora – co bardzo ułatwia krótkie przerwy w prezentacjach czy projekcjach i uzyskanie efektu całkowitego zaciemnienia ekranu.

Szerokie możliwości

Waga poniżej 10 kg ułatwia wykorzystanie projektorów nie tylko jako stałe wyposażenie sal konferencyjnych, audytoryjnych czy kinowych ale również jako urządzeń przenośnych.

Możliwość instalacji pod dowolnym kątem w pionie (w pełnym zakresie 0-360o) znakomicie ułatwia wykorzystanie obydwu modeli w bardzo różnych warunkach projekcyjnych. Przyciski sterujące projektora umieszczone są na jego bocznej ściance – dodatkowo ułatwia to sterowanie.

Dwie funkcje: PiP (picture-in-picture – obraz w obrazie) i picture-by-picture – obraz obok obrazu, ułatwiają jednoczesną prezentację obrazu z dwóch różnych źródeł – np. komputera i odtwarzacza DVD.

Wbudowany 7-Watowy głośnik upraszcza organizację wszelkich pokazów multimedialnych – nie ma konieczności podłączania dodatkowych wzmacniaczy i zewnętrznych głośników.

Projektory wyposażone są w bogaty zestaw złącz, również HDMI.

Automatyczna wymiana filtrów i zarządzanie przez sieć

Projektor wyposażony jest w AMF (Active Maintenance Filter) – system automatycznej wymiany filtrów opracowany przez SANYO. System AMF składa się z kasety zawierającej 10 filtrów powietrza i wbudowanych czujników, które wykrywają niedrożność filtra i w razie potrzeby automatycznie zastępują stary filtr nowym. Po wykorzystaniu wszystkich 10 filtrów wymienia się całą kasetę – nie są potrzebne do tego żadne narzędzia. Dzięki takiemu rozwiązaniu projektor pracuje bezobsługowo nawet przez 10.000 godzin – co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji sufitowych. Rozwiązanie to podnosi niezawodność urządzenia i obniża koszty jego utrzymania i serwisowania.

Obydwa projektory mogą być zdalnie monitorowane i zarządzane przez firmową sieć LAN i przez Internet. Dzięki temu, osoba nadzorująca pracę projektorów w firmie czy na uczelni może szybciej zauważyć i usunąć np. awarię lampy czy brak sygnału wizyjnego.

Korekcja geometrii obrazu i wymienne obiektywy

Projektor PLC-WM5500L ma zdalnie sterowane, elektryczne silniczki umożliwiające precyzyjną regulację położenia obiektywu w pionie i poziomie (Lens Shift), eliminując w ten sposób zniekształcenia trapezowe. Dodatkowo projektor posiada funkcję Corner Keystone Correction umożliwiającą dodatkową korektę zniekształceń dla każdego narożnika obrazu oddzielnie.

Projektor PLC-WM4500L zapewnia tradycyjną, pionową korekcję geometrii obrazu.

Obydwa projektory mają zdalnie sterowane silniczki elektryczne do nastawiania ostrości i zmiany ogniskowej obiektywu (ZOOM).

Dalszą swobodę projekcji w różnych warunkach umożliwia 5 różnych, wymiennych, bagnetowych obiektywów.

Cena, dostępność i gwarancja

Obydwa modele dostępne będą w Polsce od sierpnia br. w sugerowanej cenie detalicznej 13.499 zł (z VAT) – model PLC-WM4500L i 16.580 zł (z VAT). Gwarancja: 3 lata na projektor, a na lampę 1 rok (max 1000 godzin).

Dystrybutorem projektorów SANYO w Polsce jest: ViDiS Sp. z o.o. http://www.vidis.pl .