Nowa Scala Rider® G4 Bluetooth dla motocyklistów

Cardo Systems, światowy ekspert w produkcji zestawów słuchawkowych Bluetooth dla motocyklistów zaprezentował Scala Rider® G4™. Ta najnowocześniejsza obecnie wśród tego typu słuchawek jest już dostępna na naszym rynku w dystrybucji Kontel-Telecom. G4 oferuje łączność z dowolnymi urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth, wbudowane radio FM oraz obsługę urządzeń mobilnych, telefonów i aktywacji głosowej. Scala Rider® G4 to pierwszy zestaw słuchawkowy Bluetooth zapewniający połączenie pomiędzy trzema kierowcami motocykli lub komunikację między dwoma kierowcami i dwójką pasażerów na odległość do 1.6 km (1 mila). Rozwiązanie wyznacza nowy standard dla słuchawek dedykowanych motocyklistom.

Zamknięta w bryzoodpornej, srebno-czarnej obudowie o zupełnie nowym designie, G4 Scala Rider® zapewnia łatwe połączenie Bluetooth, bezpieczny dostęp do obsługiwanych urządzeń oraz radość użytkowania lekkiej, wygodnej słuchawki.

Dwu-, trzy-, czterostronne połączenie

G4 umożliwia komunikację czterem osobom (dwóm kierowcom i dwóm pasażerom) lub trzem kierowcom, czy też dwóm osobom (kierowcy z kierowcą lub pasażerowi z kierowcą) na odległość do 1.6 km. Zestaw słuchawkowy zapewnia pełną synchronizację podczas nadawania i odbioru (duplex), jak również funkcję telekonferencji, między kierowcami, kierowcami i pasażerami, lub z osobami znajdującymi poza pojazdem.

Multi-kompatybilność – G4 łączy się praktycznie z każdym przenośnym urządzeniem Bluetooth, w tym z telefonami GSM, odtwarzaczami MP3 i urządzeniami GPS (polecenia głosowe). Słuchawka możne również połączyć się z GPS-ami i MP3, nie posiadającymi funkcji Bluetooth, za pomocą kabla ze złączami jack znajdującego się w zestawie. Nowa słuchawka może być jednocześnie podłączona do jednego urządzenia Bluetooth i dwóch innych słuchawek Scala Rider®.

A2DP Stereo Music – korzystając z profilu Bluetooth A2DP, najnowszej technologii przekazywania dźwięku stereo przez Bluetooth, przy użyciu G4 można słuchać znakomitej jakości muzyki z dowolnej MP3 obsługującej profil A2DP. Zestaw ma wbudowane radio FM z RDS, pamięć sześciu stacji z funkcją wyszukiwania i zapamiętywania.

– Scala Rider G4 łączy cały potencjał połączeń bezprzewodowych i oferuje je użytkownikowi w nowoczesnej stylistyce. Rewolucjonizuje doświadczenia motocyklistów – mówi Abraham Glezerman, prezes firmy Cardo Systems. – To nasz najbardziej ekscytujący zestaw słuchawkowy i zarazem produkt przełomowy, który znacznie poprawia bezpieczeństwo i intensyfikuje satysfakcję z komunikacji podczas jazdy całej grupie osób, zarówno pasażerom jak i kierowcom – komentuje.

Podobnie jak wszystkie słuchawki Scala Rider®, G4 posiada mikrofon z funkcją redukcji szumów otoczenia i odporną na warunki atmosferyczne konstrukcję. Czas rozmowy przy wykorzystaniu akumulatora Li-Po wynosi do 7 godzin, a czas czuwania do 10 dni. Scala Rider® G4 pasuje do większości kasków otwartych, półotwartych i zamkniętych. Instalacji można dokonać samodzielnie w ciągu 5 minut.

  • VOX Activation: umożliwia użytkownikom nawiązywanie, odrzucanie lub odbieranie połączeń za pomocą komend głosowych
  • Technologia AGC: automatycznie reguluje głośność zestawu słuchawkowego dostosowując go do szumu otoczenia i prędkości jazdy
  • Technologia PLC: zapewnia poprawę jakości dźwięku w otoczeniu miejskim
  • Aktualizacja oprogramowania: wymaga systemu operacyjnego Windows XP lub Windows Vista™
  • Status podłączenia: wielojęzyczne powiadomienia o statusie połączenia z innymi urządzeniami i użytkownikami
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu