Nowa odsłona gminy Piaseczno w Internecie

W sieci ruszyła nowa strona internetowa podwarszawskiej gminy Piaseczno. Nowa witryna jest przystosowana do obecnie obowiązujących standardów i pełna treści multimedialnych. Projekt strony przygotowała agencja Kompan.pl, od lat współpracująca z gminą.

Po adresem www.piaseczno.eu internauci znajdą wszystkie informacje związane z gminą. Począwszy od zmian w lokalnej komunikacji, aż po historię Piaseczna, bieżące wydarzenia, informacje turystyczne i plany na przyszłość włodarzy Gminy. Dodatkowo przygotowano specjalny kalendarz wydarzeń, galerie zdjęć i zbiór filmów promocyjnych. Strona wyróżnia się od innych interaktywną mapą gminy i jej okolicy. Użytkownicy mogą bez problemu odnaleźć lokalizację bibliotek, szkół, czy zabytków. Piaseczno promowanie jest na stronie przez hasła: miasto wydarzeń, miasto historii, miasto handlowe i miejsce wypoczynku blisko natury.

Nowa strona Piaseczna w Internecie pokazuje, że coraz częściej miasta i gminy dbają o swój wizerunek w sieci, a samorządowcy zdają sobie sprawę z siły Internetu.

– Od pewnego czasu zaczęliśmy intensywnie współpracować z samorządami. Myślę, że rozwój sieci zmusza włodarzy miast i gmin do dbania o wizerunek w Internecie. Strona w Internecie ma to do siebie, że nigdy nie jest przygotowana raz na długi czas. Ciągła modyfikacja i przystosowywanie do bieżących e-standardów to podstawa – mówi Grzegorz Biolik z firmy Kompan.pl

– Naszą intencją była poprawa przejrzystości informacji zamieszczonych na stronie internetowej. Zależało nam również, aby nowa strona była atrakcyjna, nowoczesna i czytelna. W najbliższej przyszłości planujemy również dostosowanie jej do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących – mówi Tomasz Pawlak z Zespołu Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. – Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy korzystają z naszego serwisu będą teraz mogli szybciej dotrzeć do potrzebnych im informacji – dodaje.

źródło/autor: Kompan.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu