Grupa Selena wprowadza innowacyjny Aplikator 3600 na nowe rynki

Grupa Selena – holding spółek prowadzących produkcję i dystrybucję chemii budowlanej na całym świecie – wprowadza na rynek rosyjski innowacyjny Aplikator 3600, w który wyposażone zostały wszystkie uszczelniacze pod marką Tytan Professional. Selena jest pierwszą firmą, która zdecydowała się wprowadzić to rozwiązanie na skalę masową.

Nowy typ aplikatora umożliwia ułożenie szczelnej i równej spoiny w trudno dostępnych miejscach. Na rynek polski produkty wyposażone w nowy aplikator trafiły we wrześniu 2009 roku, a ich wdrożeniu towarzyszyła kampania reklamowa prowadzona w punktach sprzedaży. Rosja jest drugim krajem, w którym Selena wprowadza nowe rozwiązanie dla szerokiej gamy silikonów, akryli i uszczelniaczy specjalistycznych Tytan Professional. Wkrótce uszczelniacze z aplikatorem kątowym znajdą się też na półkach sklepowych pozostałych rynków Grupy Selena, m.in.: w Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech i na Ukrainie. Wspierająca sprzedaż akcja promocyjna obejmuje dystrybucję katalogów, plakatów oraz wobblerów komunikujących zalety nowego rozwiązania.

„Wprowadzanie kolejnych innowacji produktowych na nowe rynki, czego przykładem jest rozpoczęta w Rosji kampania Aplikatora 3600, wpisane jest w strategię umacniania pozycji Seleny w segmencie uszczelniaczy i klejów. Siłą nowości produktowych Seleny jest wypracowywanie rozwiązań technologicznych odpowiadających wymaganiom konsumentów. Rewolucyjny aplikator kątowy wprowadzaliśmy z myślą o usprawnieniu pracy montażystów-instalatorów. Grupa Selena jako pierwsza wdraża tego typu rozwiązanie na skalę masową, obejmując nim szeroką ofertę uszczelniaczy” – powiedziała Agnieszka Szymańska, dyrektor Business Unitu Uszczelniaczy Selena FM SA.

Innowacyjny Aplikator 3600 rozwiązuje problem zastosowania silikonów i uszczelniaczy w trudnodostępnych miejscach. Dzięki ruchomej głowicy aplikatora obracającej się o 360 stopni, możliwe jest szybkie i efektywne wykonanie prac wykończeniowych wymagających dozowania silikonu od dołu, od góry i z boku, np. pod parapetem. Funkcjonalność nowego rozwiązania została potwierdzona w testach z udziałem profesjonalnych wykonawców.

Rosja jest dla Grupy Selena jednym ze strategicznych obszarów działalności. Selena funkcjonuje na rynku rosyjskim od 2001 roku, gdzie szybko osiągnęła pozycję lidera w kategorii pian pistoletowych do montażu okien i drzwi oraz wiodącego dostawcy uszczelniaczy. W 2009 roku Selena wzmocniła swoją pozycję w Rosji przez przejęcie spółki OOO Kvadro – dystrybutora pian poliuretanowych, uszczelniaczy i klejów. Produkty Seleny oferowane są na terenie całego kraju – od Petersburga, przez rejony Uralu, aż po Syberię.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu