Przejdź do treści

GIGABYTE prezentuje kartę graficzną Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Edition

GIGABYTE wiodący producent płyt głównych i kart graficznych w dniu dzisiejszym ma przyjemność zaprezentować najnowszą kartę graficzną. Model GV-R5876P-2GD-B wyposażony jest w dobrze już znany procesor graficzny ATI Radeon HD 5870 – wyprodukowany w wymiarze technologicznym 40nm i współpracujący z pamięciami GDDR5. Zastosowana architektura ATI zapewnia wsparcie dla najnowszych technologii takich jak Microsoft DirectX 11, ATI Eyefinity, ATI Stream, Quad ATI CrossFireX multi-GPU, UVD 2 i PowerPlay oraz jest gwarantem najwyższej wydajności w rozdzielczości HD w grach i aplikacjach. Jednak największym novum w przypadku tego modelu jest 6 portów mini-DisplayPort znajdujących się na śledziu karty. Dzięki temu do pojedynczego egzemplarza GV-R5876P-2GD-B możemy podłączyć aż sześć monitorów. Rozwiązanie takie, praktycznie niedostępne dotychczas dla użytkowników domowych, zapewnia niesamowite doznania w grach i aplikacjach.

Karta GIGABYTE GV-R5876P-2GD-B to również druga generacja silnika graficznego ATI TeraScale, który dzięki zastosowaniu 1600 procesorów strumieniowych (2,15 mld tranzystorów) oferuje wydajność przekraczającą 2,72 teraFLOPS-a. Ponadto model ten wyposażony jest złącze PCI Express 2.1 oraz 2GB szybkiej pamięci GDDR5.

GIGABYTE GV-R5876P-2GD-B dzięki niesamowitej wydajności oraz zastosowanym rozwiązaniom jest idealną kartą graficzną dla użytkowników stawiających na rozrywkę w najwyższej rozdzielczości. Ponadto pełne wsparcie dla Microsoft DirectX 11, teselacji czy DirectCompute przekłada się nie tylko na niesamowite, ultra realistyczne efekty w grach 3D ale pozwala także na wykorzystanie potencjału GPU w obliczeniach równoległych, dekodowaniu wideo, obróbce grafiki czy generowaniu zaawansowanej fizyki.

Model GV-R5876P-2GD-B, ze względu na możliwość podłączenia sześciu monitorów, z całą pewnością zasługuje na określenie unikalnego rozwiązania. Warto przy tym zwrócić uwagę na zastosowane złącza mini-DisplayPort. W porównaniu do starszych typów interfejsów DisplayPort zapewnia możliwość przesyłania obrazu w wyższych rozdzielczościach, o bogatszej głębi kolorów, czy zwiększonej częstotliwości odświeżania. Jest to możliwe dzięki niesamowitej przepustowości oferowanej przez DisplayPort, która wynosi 10.8Gbps.

Połączenie tych wszystkich rewolucyjnych rozwiązań w jednym produkcie czyni z karty graficznej GIGABYTE bardzo ciekawy produkt i budzi zainteresowanie wielu użytkowników.

Tomasz Sieńczyk GIGABYTE