Esprit i Fiege rozszerzają swoją współpracę

Grupa Fiege, dostawca usług logistycznych z siedzibą w Greven oraz Esprit, jedna z wiodących międzynarodowych marek w branży tekstylnej, z siedzibą w Ratingen, w Niemczech, podpisały umowę rozszerzającą dotychczasową współpracę. W Mönchengladbach, w ścisłej współpracy z Esprit, powstaje właśnie nowe, przygotowane pod kątem Klienta centrum logistyczne o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych, które będzie obsługiwane przez Fiege.

Dzięki nowej inwestycji w regionie powstanie 520 miejsc pracy. To także dobra wiadomość dla przyszłych pracowników branży logistycznej, którzy będą mogli odbywać tu staże zawodowe. Właścicielem obiektu jest Union Investment Real Estate GmbH.

Nowe Centrum Dystrybucji będzie odpowiedzialne za rejestrację towarów dostarczanych z zakładów produkcyjnych na całym świecie, ich komisjonowanie oraz transport produktów do punktów detalicznych zlokalizowanych w Niemczech i innych krajach europejskich. Za obsługę firmy Esprit, oprócz nowego Centrum, będzie odpowiadało także Mega Centrum Fiege zlokalizowane w Ibbenbüren, jedna z najważniejszych placówek specjalizujących się w realizacji usług logistycznych dla branży odzieżowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu