Dwa kontrakty farmaceutyczne w rękach FM Logistic

FM Logistic Polska umacnia swoją pozycję lidera w zaawansowanej logistyce dla sektora farmaceutycznego. Tylko w ostatnim czasie dwie firmy farmaceutyczne GENEXO i TEVA dołączyły do grona klientów FM Logistic. Kontrakt z GENEXO obejmuje kompleksowe usługi magazynowe. Koncern TEVA zdecydował się powierzyć operatorowi kompleksową obsługę transportową dwóch fabryk w Polsce.

Przewidując duże zmiany w sektorze farmaceutycznym w Polsce, prowadzące do oddawania logistyki w ręce wyspecjalizowanych operatorów, FM Logistic już dwa lata temu rozpoczęło prace nad projektem i rozwojem specyficznych usług dla tego sektora.

Szczególny charakter usług logistycznych dla farmacji w porównaniu z innymi sektorami wymaga bowiem określonej autoryzacji i niezwykle wysokiego poziomu jakości świadczonych usług, jako że każdy błąd może potencjalnie pociągać za sobą ogromne konsekwencje dla zdrowia publicznego.

Mimo dużych inwestycji operator zdecydował się na przygotowanie profesjonalnej infrastruktury do obsługi firm farmaceutycznych. Poza standardowymi usługami magazynowymi firma oferuje usługi oparte o Skład Konsygnacyjny Produktów Leczniczych oraz obsługę transportową we wszystkich obszarach łańcucha dostaw.

Kontrakt podpisany z firmą Genexo obejmuje kompleksowe usługi magazynowe w oparciu o skład konsygnacyjnyn zlokalizowany w Błoniu k.Warszawy, skąd prowadzone są wysyłki towarów.

– Podpisanie tej umowy to ważne wydarzenie dla FM Logistic ze względu na interesujące perspektywy rozwoju Genexo oraz nasz plan wdrożenia standardu GMP – kolejnego etapu w rozwoju usług dla farmacji – mówi Paweł Janicki, Dyrektor ds. Obsługi Klientów, odpowiedzialny za rozwój portfolio klientów farmaceutycznych w FM Logistic Polska.

W wyniku wygranego przetargu operator także świadczyć będzie całościowe usługi transportowe dla koncernu TEVA, największej firmy farmaceutycznej na świecie.

Dotychczasowa współpraca z Teva obejmowała transport z Pliva Kraków do wszystkich odbiorców w Polsce. Rozwój współpracy dotyczy kompleksowej obsługi dwóch fabryk w Polsce:Teva Kutno S.A. (dawniej Polfa Kutno S.A.), Pliva Kraków S.A oraz dystrybucję ze składu konsygnacyjnego w Pruszkowie. Transport odbywał się będzie pojazdami chłodniczymi typu FTL i LTL w temperaturze kontrolowanej. Głównymi odbiorcami będą największe hurtownie farmaceutyczne zlokalizowane na terenie całej Polski.

FM logistic zdecydowanie nie poprzestaje na zwiększaniu potencjału standardowej logistyki, a równolegle wkracza w nowe rynki usług. Jest to możliwe dzięki dużej elastyczności operatora, wnikliwej obserwacji rynku, a także wdrażanym innowacjom.

Więcej informacji:

www.fmlogistic.com

źródło/autor: FM Logistic

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu